Pierwszy seans w kinie "Piksel"

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
zdjęcie
Komplet widzów zgromadził pierwszy seans filmowy w nowym kinie studyjnym Piksel. Inauguracja odbyła się w czwartek (14.11) w Mediatece 800-lecia.
Kino studyjne „Piksel” w czwartek (14.11) oficjalnie zainaugurowało swoją działalność.
- Spotykamy się w auli, która od dziś będzie pełniła także rolę sali kinowej – mówił prezydent Krzysztof Chojniak. - Tym samym rozpoczynamy działalność kina studyjnego „Piksel”, które będzie wzbogacało ofertę kulturalną Mediateki 800-lecia. Życzę Państwu wyjątkowych wrażeń podczas dzisiejszego seansu i zapraszam na kolejne.

Jako pierwszy w nowym kinie przypomnimy został film „Następna stacja Piotrków Trybunalski”. Po projekcji kolejnego pt.: „Wspomnienie lata” odbyło się spotkanie z reżyserem Adamem Guzińskim i aktorką Urszulą Grabowską-Ochalik.
Aula kinowa jednorazowo może pomieścić sto osób. W sali zamontowany został projektor, nagłośnienie oraz odpowiednie oświetlenie.
- Przyszłe projekcje kina Piksel w zamierzeniach Mediateki planowane są w czwartki lub soboty - zapowiadają pracownicy mediateki.
Ceny biletów to: normalny – 10 zł, ulgowy (uczniowie i studenci) – 5 zł.

Najbliższe seanse odbędą się:
21.11 – „W imię ich matek. Historia Ireny Sendlerowej” w reżyserii Mary Skiner;
28.11 – „Karski i władcy ludzkości” w reżyserii Sławomira Grünberga oraz spotkanie z reżyserem.

Utworzenie kina było możliwe m.in.: dzięki finansom pozyskanym z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach zadania „W małym kinie – zakup pierwszego wyposażenia kina w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim”.
← powrót