Pielgrzymka w czasach pandemii

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 7 =
Link
8 + 7 =
pielgrzymka
"Jeden duch, jedno serce" to hasło 151. Pieszej Piotrkowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapisy pątników ruszają w poniedziałek (6.07).
Tradycyjnie pielgrzymka rozpocznie się 11 lipca. Pielgrzymi w drogę wyruszą po mszy świętej, która o godz. 7.00 zostanie odprawiona w kościele farnym. Jednak ze względu na trwającą epidemię COVID-19 pielgrzymka odbędzie się w innej niż dotychczas formie organizacyjnej.

Zgodnie z ustaleniami archidiecezjalnymi i zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, organizatorzy podjęli decyzję, że:
– pielgrzymowanie odbędzie się w jednej grupie liczącej 100 pątników (aby jak najwięcej osób mogło wziąć w udział w Pielgrzymce, codziennie będzie to 100 innych osób, co daje łącznie 400 pątników - 4 dni),
– w Pielgrzymce mogą wziąć udział osoby w wieku 18-60 lat,
– nie ma noclegów po drodze – (codziennie po przyjściu na miejsce docelowe pielgrzymi wracają do domów, a grupa pątników na kolejny dzień, rano udaje się odpowiednio do do Gorzkowic, Gidel i Krasic i rusza w drogę),
– wszystkie punkty programu na Jasnej Górze pozostają bez zmian, będzie transmisja na pielgrzymkowym kanale youtube.pl,
– pielgrzymi, którzy chcą osobiście uczestniczyć i włączyć się w modlitwę na Jasnej Górze – robią to na własną rękę.

Podczas całej Pielgrzymki obowiązywać będą zalecenia GIS dotyczące maseczek, odległości, zachowania higieny itp.
- Bardzo prosimy o uszanowanie tych decyzji, zwłaszcza dla dobra nas samych i innych ludzi. Wiemy, że pewnie nie jest to idealne rozwiązanie, ale miejmy nadzieję, że 152. PPP odbędzie się już w „normalnych” warunkach. Tymczasem okażmy wyrozumiałość – czytamy na stronie internetowej Piotrkowskiej Pielgrzymki.

Po czterech dniach pielgrzymowania pątnicy dotrą do Częstochowy. Przez kolejne dwa dni będą uczestniczyli w mszach i nabożeństwach, podejmą także całonocne czuwanie w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Do naszego miasta pątnicy będą wracać we własnym zakresie.

Zapisy będą prowadzone w dniach 6-10 lipca, w salce Piusa X przy parafii farnej w godz. 16.00-19.00. Zapisując się wybieramy dzień pielgrzymowania.
Więcej informacji na temat tegorocznego pielgrzymowania można znaleźć na facebookowej stronie pielgrzymki.
← powrót