Minister nauki wspiera mediatekę

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
zdjęcie
Mediatekę doceniają nie tylko piotrkowianie, ale wszyscy ją odwiedzający. Tym razem słowa uznania oraz wsparcia dla piotrkowskiego centrum nauki i kultury wyraził Wojciech Murdzek, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
W piątek (3.07) Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego wraz z Krzysztofem Cieciórą, wicewojewodą łódzkim odwiedzili Mediatekę 800-lecia. W trakcie wizyty oprócz zwiedzania obiektu odbyły się merytoryczne rozmowy z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem na temat funkcjonowania piotrkowskiej mediateki oraz wsparcia ze strony ministerstwa przy współpracy naszej placówki z Centrum Nauki Kopernik.
- Cieszę się, że takie obiekty powstają w naszym kraju – mówił podczas spotkania Wojciech Murdzek i już na samym początku wizyty zadeklarował wsparcie dla piotrkowskiej mediateki.
- Deklaruję, że będziemy chcieli ściśle z Państwem współpracować, bo obecność i dostępność osiągnięć Centrum Nauki Kopernik w innych miastach jest niezwykle ważna. Minister podkreślił, że lokalne inicjatywy, jak piotrkowska mediateka, odgrywają bardzo ważną rolę w zakresie edukacji oraz prezentowania nowinek technicznych.
- Jest to tym bardziej ważne w obecnym czasie epidemii koronawirusa kiedy przemieszczanie się pomiędzy miejscowościami jest trudniejsze, przez co dostęp do wystaw naukowo-technicznych również jest ograniczony - zauważył W. Murdzek i zaznaczył, że projekty składane w ministerstwie przez piotrkowski samorząd również mogą liczyć na jego wsparcie. 

Ministrowi wtórował wicewojewoda Krzysztof Ciecióra. - Stworzenie „Centrum Nauki Kopernik” w pigułce, takiej dużej pigułce, ponieważ tego miejsca w mediatece jest całkiem sporo, byłaby ogromną wartością dla całego regionu. Zdolna młodzież może tutaj w nowatorski sposób pozyskiwać wiedzę. Zjechałem województwo wzdłuż i wszerz i mogę powiedzieć, że mediateka jest jedną z najciekawszych inwestycji ostatnich lat na naszym terenie. Ważne, aby cały czas rozwijać ofertę dydaktyczno-naukową placówki o kolejne elementy.

- Bardzo cieszę się z deklaracji ministra, że będzie pamiętał o naszym projekcie złożonym do ministerstwa. Jestem przekonany, że go zrealizujemy i będzie służył piotrkowianom i mieszkańcom regionu - podsumował prezydent Krzysztof Chojniak.
← powrót