… to hasło konkursu rodzinnego ogłoszonego przez Miejski Ośrodek Kultury w związku z przypadającą, 18 maja, setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza do udziału w zabawach plastycznych. Akcja skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat.
 
- Wobec zaistniałej sytuacji, nie możemy spotkać się galerii. Dlatego zapraszamy Was do zapoznania się z naszymi działaniami, które nazwaliśmy „Ze sztuką raźniej” – mówią  pracownicy Ośrodka Działań Artystycznych. Tym razem będzie o wystawie „Przemijanie” i projekcie „Historia jednego dzieła”. 
Kursy przedmaturalne z matematyki, fizyki i chemii przygotowane przez Politechnikę Częstochowską są już dostępne na platformie e-learningowej. www.e-learning.pcz.pl.
…królowały podczas Dnia Otwartego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 13 im. Trybunału Koronnego. Swoje podwoje dla przyszłych uczniów placówka otworzyła w sobotę, 7 marca.
Dwa złote medale przywieźli z Turnieju Tańca Nowoczesnego „Wieluński Dance” podopieczni piotrkowskiego Miejskiego Ośrodka Kultury.
Impreza odwołana!
Wernisaż wystawy uczestników warsztatów szycia artystycznego odbędzie się w czwartek (12.03) o godz. 18.00 w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Z humorem, muzycznie, ale przede wszystkim artystycznie - tak w miniony piątek (6.03) obchodzono Dzień Kobiet w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Słowackiego 13.
„Od przedszkolaka do geodety” pod takim hasłem odbył się w piotrkowskiej mediatece Światowy Dzień Geodety. Podczas spotkania nauczyciele, uczniowie i absolwenci „Budowlanki” zachęcali do zdobycia zawodu geodety.
Dlaczego pszczoły potrzebują opieki człowieka? Czym zajmuje się współczesny pszczelarz? Co się dzieje w ulu? - na te i wiele innych pytań odpowiedział uczniom Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Bosko właściciel jednej z pasiek regionu piotrkowskiego.