„Rzeka” - to tytuł najnowszej wystawy malarstwa, której wernisaż odbędzie się w piątek (17.07) o godz. 19.00 w Ośrodku Działań Artystycznych.
Rekordową liczbę tytułów finalistów olimpiad zdobyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego. Rok szkolny 2019/2020 przyniósł ich aż dwanaście.
Jak doszło do powstania piotrkowskiego dworca, ile schodów ma wieża ciśnień, co kryje się za drzwiami cerkwi oraz jakie tajemnice skrywają piotrkowskie klasztory? – te i inne ciekawostki będzie można poznawać przez całe wakacje. Telewizja Piotrków przygotowuje serię specjalnych wakacyjnych odcinków pt: "Piotrków którego nie znacie".
 
„Wielka Zabawa Rodzinna” pod takim hasłem odbędzie się impreza z atrakcjami zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie do odebrania od poniedziałku (6.07).
Znamy laureatów X edycji konkursu fotograficznego pt. „Piotrkowska przyroda”. W Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury nastąpiło rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród.
… to tytuł najnowszej wystawy malarstwa, której wernisaż odbędzie się w piątek (3.07) o godz. 19.00 w Ośrodku Działań Artystycznych.
„Ptactwo wodne i jego środowisko” - pod takim hasłem odbyła się ósma edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Zielone lasy, czyste wody to dar przyrody”.
Szkoła Podstawowa nr 11 otrzymała Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty nadawany przez instytucję edukacyjną DELTA. 
„Baw się latem" pod takim hasłem Miejski Ośrodek Kultury organizuje wakacyjne, bezpłatne warsztaty artystyczne. Zapisy już trwają.
Do 22 czerwca można zgłaszać swoje prace w konkursie fotograficznym „Piotrkowska przyroda” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.