W tym roku z uwagi na restrykcje związane z zaistniałą sytuacją epidemiczną, rocznicowe obchody upamiętniające 100 lecie Bitwy Warszawskiej – przełomowego momentu wojny polsko-bolszewickiej, który uznany został za 18. decydującą bitwę w dziejach świata, będą miały specyficzny charakter. Udział w uroczystościach rocznicowych w naszym mieście będzie ograniczony uwarunkowaniami sanitarnymi. Wszystkim, którzy pragną uczcić pamięć o tych dniach i zechcą zaakcentować ich doniosłość, proponujemy wykorzystanie uwspółcześnionej wersji okolicznościowego plakatu z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1920 r.
„Bitwa Warszawska w księgozbiorze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim” to tytuł najnowszej wystawy prezentowanej w mediatece. Ekspozycja powstała w związku z 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej.
Wakacje to dobry czas na beztroską zabawę. Dlatego właśnie Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na „Wielką Zabawę Rodzinną".
… to tytuł wystawy upamiętniającej 40. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”. Ekspozycję, przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej, będzie można oglądać w dniach 14-25 sierpnia przed Mediateką 800-lecia.
„100-lecie „Cudu nad Wisłą” - to tytuł okolicznościowej wystawy upamiętniającej okrągłą rocznicę wojny polsko-bolszewickiej. Ekspozycję przygotowało Muzeum wspólnie z Archiwum Państwowym w Piotrkowie.
Półkolonie organizowane przez Środowiskową Świetlicę Socjoterapeutyczną „Bartek” są już na półmetku. Czas mija szybko, ponieważ wypełniony jest ciekawymi zajęciami.
„Sukces z twarzą Vincenta van Gogha” – to tytuł wystawy malarskiej autorstwa Karoliny Michałowskiej. Ekspozycję można oglądać w Mediatece 800-lecia.
Półmetek wakacji już za nami. Podopieczni Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury spędzili go aktywnie i kreatywnie. A przed nimi jeszcze prawie miesiąc wakacyjnych przygód.
„Poczytaj mi, mamo” – to hasło konkursu teatralnego organizowanego przez Mediatekę 800-lecia. Nagrania można nadsyłać do 30 września.
04-08-2020

Muzyczny duet

„.JPG” - to projekt dwojga muzyków Justyny Piesik-Kendra i Piotra Grzelaka. W najbliższą sobotę (8.08) w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert tego duetu.