Uczniowie TPS-u mistrzami e-sportu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
zdjęcie
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 został mistrzem Grarantanny Cup – pierwszego w Polsce turnieju e-sportowego, w którym uczestniczą uczniowie z całego kraju. Dla swojej szkoły reprezentanci TPS-u wygrali multimedialną pracownię.
Ogólnopolskie przedsięwzięcie organizowane było (on-line) przez Ministerstwo Cyfryzacji i Klub Młodego Programisty. Akcja miała na celu zagospodarować wolny czas młodzieży w trakcie akcji #zostańwdomu.

Zawody rozpoczęły się 1 kwietnia, a finał odbył się 16 maja. W całym turnieju wzięło udział 9 732 drużyn i blisko 80 tys. graczy. Przez ostatnie półtora miesiąca odbywały się turnieje w czterech grach: Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter Strike: Global Offensive. 
Przy organizacji Ministerstwo Cyfryzacji współpracowało z największą na świecie firmą e-sportową - ESL. Nagrodami w turnieju były fotele gamingowe, monitory, smartfony, słuchawki i myszki.
Uczniowie mogli wygrać dla swojej szkoły także pracownię multimedialną o wartości 35 tys. zł.

- Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych uczniów, a przede wszystkim zwycięzcy FIFA20 Piotra Szczepanika z klasy 3ti2 nasza szkoła wygrała pracownię multimedialną, wyposażoną w 16 komputerów – relacjonuje Bogusław Łukaszewski, dyrektor ZSP nr 1 dodając, że tylko osiem szkół w całej Polsce wygrało nagrodę główną.
- Bardzo się cieszymy, że wśród tych szkół jest TPS. Gratuluję i dziękuję wszystkim naszym uczniom biorącym udział w grze, na czele z Piotrem, najlepszym polskim uczniem grającym w FIFA20 – podsumowuje dyrektor placówki.
← powrót