Stawiamy na edukację ekologiczną

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
zdjęcie
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci - w myśl tej zasady Piotrków Trybunalski od lat stawia na edukację ekologiczną. Tylko w ubiegłym roku zrealizowaliśmy pięć projektów za blisko 150 tys. złotych.
Miasto w zakresie edukacji ekologicznej współpracuje z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W 2019 roku z Funduszu na ten cel pozyskaliśmy ponad 127 tysięcy złotych (wartość projektów to blisko 144 tys. zł).
- Systematycznie pozyskiwane dotacje podnoszą jakość infrastruktury w placówkach oświatowych. Dzięki tym pieniądzom uczniowie mogą brać także udział w dodatkowych zajęciach, które uwrażliwiają na przyrodę i ekologię – podkreśla wiceprezydent Andrzej Kacperek.

W ubiegłym roku – dzięki projektowi „Nasze Ekologiczne Pracownie” – pozyskaliśmy pieniądze na stworzenie nowych ekopracownii w Zespołach Szkół Ponadpodstawowych nr 4 i 5.  
Z kolei programy edukacji ekologicznej realizowane były w Przedszkolu Samorządowym nr 8 oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Zarówno przedszkolaki, jak i nastolatkowie z „Piomy” brali udział w zajęciach poświęconych ochronie powietrza.

Na edukację ekologiczną od lat stawiają także piotrkowskie rady osiedla. W 2019 roku projekt „Szczekanica w rytmie eko” realizowała Rada Osiedla „Szczekanica”.
- Kształtowanie postaw proekologicznych jest niezwykle istotne wśród młodych ludzi. Takie zajęcia pomagają dostrzegać problemy współczesnego świata i kształtować odpowiednie postawy, które w przyszłości przekładają się na dorosłe życie – podsumowuje wiceprezydent Kacperek.
← powrót