Dzisiaj: Niedziela 05 lipca 2020

Drugi seans w kinie „Piksel” przed nami

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
zdjęcie
„W imię ich matek. Historia Ireny Sendlerowej” w reżyserii Mary Skiner to kolejna propozycja kina „Piksel”. Seans odbędzie się w czwartek (21.11) o godz. 18.30.
„W imię matek. Historia Ireny Sendlerowej” to dokument opowiadający o działalności Ireny Sendlerowej i powiązanych z nią osób.
Dzięki ich odwadze i zdecydowaniu udało się wydostać z warszawskiego getta 2500 żydowskich dzieci. Sendlerowa została aresztowana i skazana na śmierć, ale udało jej się uciec i z fałszywymi papierami, pod innym nazwiskiem kontynuowała swoje dzieło. Wszystkie uratowane dzieci przeżyły wojnę.
Na film składają się, oprócz zdjęć archiwalnych z czasów okupacji, wywiady z trzema bohaterskimi kobietami, które za swą działalność zostały wyróżnione tytułem Sprawiedliwa wśród Narodów Świata (za filmweb.pl).

Film będzie drugim seansem w nowo otwartym kinie „Piksel”. O inauguracji pisaliśmy TUTAJ. Ceny biletów to: normalny – 10 zł, ulgowy (uczniowie i studenci) – 5 zł.

Kolejny seans, który połączony będzie ze spotkaniem z reżyserem wyświetlanego filmu, zaplanowano na 28.11 (czwartek). Widzowie obejrzą „Karski i władcy ludzkości” (reż. Sławomir Grünberg).
← powrót