Dzisiaj: Niedziela 05 lipca 2020

ProteGO Safe to aplikacja służąca do śledzenia kontaktu z koronawirusem, wydana przez Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. 
Urząd Miasta pozyskał kolejne dofinansowanie na przebudowę ulicy Zalesickiej. Pieniądze będą pochodzić z Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi i będą przeznaczone na budowę kanalizacji deszczowej.
15 czerwca ruszył nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych, którzy będą pracować przy Powszechnym Spisie Rolnym. Nabór trwa do 8 lipca.
Piątek (19.06) w całym województwie łódzkim będzie kolejnym dniem z zagrożeniem burzami i gradem. Zagrzmieć może także nad Piotrkowem, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
- Rozwój Piotrkowa Trybunalskiego to przykład sukcesu, przykład jak wiele mogą zdziałać gospodarze „małych Ojczyzn” – tak o naszym mieście mówił dziś (18.06) Jarosław Gowin.
O budżecie Piotrkowa, aktualnej sytuacji oraz skutkach finansowych wywołanych przez epidemię koronawirusa w wywiadzie na antenie radia Strefa FM informowała Wiesława Łuczak, Skarbnik Miasta.
W Piotrkowie Trybunalskim utworzone zostało Liceum Sztuk Plastycznych. Wejdzie ono w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi (ul. Krakowskie Przedmieście 36).
Kolejny dzień w Piotrkowie Trybunalskim upłynie pod znakiem zagrożenia burzami z gradem. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed burzami z gradem, które w godzinach popołudniowych i nocnych mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
80 tysięcy złotych trafi do piotrkowskich klubów sportowych z programu „Klub” realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wsparcie trafi do ośmiu klubów.