Powstanie nowa linia kolejowa łącząca Piotrków Trybunalski z Łodzią i Bełchatowem? Poparcie dla tego pomysłu wyrazili samorządowcy podpisując list intencyjny w tej sprawie.
Trzy piotrkowskie pary świętowały we wtorek (4.08) jubileusze małżeńskie. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Rozpoczyna się budowa wodociągu i kanalizacji sanitarnej w ul. Staszica. We wtorek (4.08) wprowadzono tymczasową organizację ruchu i droga została zamknięta dla ruchu.
W środę (5.08) w Urzędzie Miasta odbędzie się XXV Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta. Ze względu na epidemię koronawirusa obrady zostaną zorganizowane w sposób korespondencyjny.
W najbliższy czwartek (6.08) zapraszamy na kino plenerowe. W okolicy Mediateki 800-lecia wyświetlony będzie film „Lalka”.
Druhowie i druhny z 1 Piotrkowskiego Szczepu Drużyn Harcerskich "Opoka" Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej 1 sierpnia oddali hołd bohaterom walczącym o wolność naszego kraju.
Piotrkowska Polonia zainaugurowała już rozgrywki w nowym sezonie IV ligi. W sobotę poloniści rozegrali swój pierwszy oficjalny mecz na odmienionym stadionie.
O kolejne trzy lokale wzbogaci się miejski zasób mieszkaniowy na Starówce. Mieszkania znajdą się na piętrze kompleksowo modernizowanej kamienicy przy ul. Zamurowej 10.
1 sierpnia, 76 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Piotrków także uczcił pamięć tego zrywu niepodległościowego.
W dniu kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w godzinach wieczornych i nocnych piotrkowski Zamek Królewski ozdabiać będzie iluminacja świetlna w barwach narodowych.