Dzisiaj: Niedziela 05 lipca 2020

Prezydent Krzysztof Chojniak był gościem środowej (1.07) audycji „O tym się mówi” wyemitowanej na antenie radia Strefa FM. Zapraszamy do wysłuchania audycji.
Piotrkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zajęło szóste miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Towarzystw Budownictwa Społecznego za 2020 rok.
Jedną nagrodę oraz trzy wyróżnienia przyznano w konkursie „Nowa Elewacja 2019”. Prezydent Krzysztof Chojniak wręczył dziś (30.06) nagrody właścicielom wyróżnionych kamienic.
Urząd Miasta wprowadza kolejne działania profilaktyczne przeciw COVID-19. W budynkach magistratu zamontowano kamery termowizyjne kontrolujące temperaturę oraz zasłonięcie ust i nosa.
 
30-06-2020

Łódzki e-bazarek

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na platformę łódzkiego e-bazarku – www.lodzkiebazarek.pl. Celem portalu jest promocja lokalnych producentów żywności.
Na ulicach Piotrkowa Trybunalskiego pojawił się dziś pierwszy autobus hybrydowy. Samochód, przez dwa najbliższe tygodnie, będzie testowany na różnych liniach MZK.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta ostrzega przez silnym deszczem, który dziś (29.06) w godzinach popołudniowych będzie występował nad Piotrkowem Trybunalskim.
Agnieszka Warchulińska została laureatką Złotej Wieży Trybunalskiej. Coroczny plebiscyt organizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.
65,41 % wyniosła frekwencja w Piotrkowie Trybunalskim w I turze wyborów Prezydenta RP. W naszym mieście zagłosowało wczoraj (28.06) 37 tys. 98 osób.
Od 1 stycznia 2021 zwiększona zostanie częstotliwość odbioru odpadów w budynkach wielorodzinnych. Częściej odbierane będą wielkogabaryty oraz śmieci segregowane. To spowoduje wzrost stawki za śmieci.