Dzisiaj: Niedziela 05 lipca 2020

Mediatekę doceniają nie tylko piotrkowianie, ale wszyscy ją odwiedzający. Tym razem słowa uznania oraz wsparcia dla piotrkowskiego centrum nauki i kultury wyraził Wojciech Murdzek, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Kolejna nieruchomość na Starówce odzyskuje dawny blask. Zakończono już modernizację kamienicy przy ul. Zamurowej 1. Obecnie trwają prace przy przebudowie podwórka i ogrodzenia.
 
"Jeden duch, jedno serce" to hasło 151. Pieszej Piotrkowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapisy pątników ruszają w poniedziałek (6.07).
W Mediatece 800-lecia trwają przygotowania do otwarcia wystaw. Placówka przeszła nanodezynfekcję, która trwale zabezpieczy eksponaty przed wirusami i bakteriami.  
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed burzami z gradem, które w godzinach popołudniowych mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
W Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się dziś (2.07) uroczystość jubileuszy małżeńskich. 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego świętowały trzy pary.
Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do składania wniosków o dotacje z programu  „Koalicje dla Niepodległej” . Celem programu jest upamiętnienie setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.
Dwa miesiące wcześniej niż planowano zakończyła się budowa ciepłociągu w ul. Żwirki. Proekologiczna inwestycja wpłynie na poprawę jakości powietrza nad Piotrkowem.
Od środy (1.07) można jeździć po nowo wybudowanym wiadukcie w ciągu ul. Wojska Polskiego. Inwestycja wykonywana była w ramach przebudowy drogi krajowej nr 1.
Trzy piotrkowskie pary świętowały w środę (1.07) Złote Gody. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.