Dzisiaj: Piątek 10 lipca 2020

Dbając o Piotrków Trybunalski i jego mieszkańców nie zapominamy o naszych „braciach mniejszych”. Pod budynkami magistratu ustawiono „Przystanki dla czworonożnych przyjaciół”.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed burzami z gradem, które w godzinach popołudniowych mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
10-07-2020

Awaria geoportalu

Z uwagi na awarię sprzętu komputerowego w najbliższych dniach wystąpią utrudnienia związane z możliwością składania elektronicznych wniosków o udostępnienie danych geodezyjnych.
8 lipca weszły w życie przepisy zapewniające pierwszeństwo w głosowaniu dla niektórych grup wyborców. Zapraszamy do zapoznania się z wykazem wyborców, którzy będą mogli w pierwszej kolejności oddać głos.
W najbliższą niedzielę odbędą się wybory Prezydenta Rzeczypospolitej. W związku z pandemią koronawirusa podczas głosowania w sposób szczególny zadbajmy o swoje bezpieczeństwo.
Kolejne trzy piotrkowskie małżeństwa świętowały dziś (9.07) jubileusz Złotych Godów. Uroczystość zorganizowano w Urzędzie Stanu Cywilnego.
W najbliższą niedzielę (12.07) podczas II tury wyborów prezydenckich Urząd Miasta umożliwi osobom niepełnosprawnym dojazd do lokalu Obwodowej Komisji Wyborczej oraz powrót do domu.
Na ulicy Polnej oraz „starej” Łódzkiej tymczasowo wprowadzono zakaz parkowania po obu stronach jezdni. Ograniczenie zostanie zniesione po zakończeniu przebudowy ul. Wojska Polskiego.
Trwa modernizacja trzech kamienic przy ulicach: Garncarskiej 4, Zamurowej 16 i Starowarszawskiej 5. W wyremontowanych budynkach zamieszkają 24 rodziny.
Od kilku miesięcy trwa modernizacja ulicy Broniewskiego. Prace są już mocno zaawansowane i wielkimi krokami zbliżają się ku końcowi.