Piotrków Trybunalski będzie jednym z dwóch miast z całej Polski, w których pilotażowo realizowany będzie projekt SOWA. Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, bo tak brzmi pełna nazwa, to projekt Centrum Nauki Kopernik.
Coraz bliżej zakończenia drugiego etapu przebudowy ul. Wojska Polskiego. Na remontowanym odcinku ułożono już pierwsze warstwy asfaltu.
Od 4 października korekcie ulegnie nowy rozkład jazdy autobusów MZK. Zmienią się godziny odjazdów „emzetek” oraz przebieg niektórych tras.
W środę (23.09) rozpoczął się XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Interakcje”. Wydarzenie zainaugurował wernisaż wystawy „Człowiek w teatrze życia codziennego”.
Mimo kryzysu nie słabnie zainteresowanie przedsiębiorców inwestowaniem w Piotrkowie Trybunalskim. W ostatnim czasie miasto sprzedało inwestorom dwie nieruchomości znajdujące się w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach.
Linia nr 8 pozostanie na swojej dotychczasowej trasie. Wykonawca remontu dostosuje warunki do przejazdu autobusu MZK.
Piotrkowskie Muzeum zaprasza na rekonstrukcję historyczną „Retro raut u Piłsudskiego”. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie sie w sobotę, 26 września.
O około 260 metrowy odcinek ścieżki rowerowej i chodnika wzbogaci się ul. Dmowskiego. Inwestycja będzie realizowana na części, od ul. Iwaszkiewicza do ul. Górniczej.
Chcesz, aby w centrum Piotrkowa stanął nowy maszt z dumnie powiewającą biało-czerwoną flagą. Wejdź na stronę http://gov.pl/bialoczerwona i zagłosuj na nasze miasto. 
Od 23 września zmodyfikowana zostanie trasa objazdu autobusów linii nr 8. Zmiana ma związek z modernizacją ulicy Zalesickiej i brakiem możliwości przejazdu „emzetek” tą drogą.