We wtorek (22.09) zakończyła się szachowa liga, w której udział wzięły dzieci z piotrkowskich szkół podstawowych. Podczas ostatnich zawodów wręczono nagrody indywidulane oraz w klasyfikacji drużynowej.
Psycholog dr Aleksandra Piotrkowska oraz pisarka Hanna Greń gościły w miniony weekend w Mediatece 800-lecia. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony piotrkowian.
Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto zaprasza na kolejny koncert tegorocznego, jubileuszowego sezonu Old Town Jazz. Tym razem wystąpi Szymon Łukowski Quartet z albumem „Short Sketches”.
„sadziMY” z Telewizją Piotrków i Lasami Państwowymi. Pod siedzibą TV Piotrków na ul. Słowackiego pracownicy Nadleśnictwa Piotrków rozdają sadzonki dębów, buków i sosen.
Sala widowiskowa im. Jana Kilińskiego, taką nazwę od jutra (18.09) będzie nosiła sala Miejskiego Ośrodka Kultury.
„Nastolatki pod lupą. Poznaj, by zrozumieć” – to tytuł szkolenia dla rodziców, na które zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna. Spotkanie poprowadzi psycholog dr Aleksandra Piotrowska.
Mediateka 800-lecia zaprasza na kolejne spotkanie z polską pisarką. Tym razem w Piotrkowie Trybunalskim gościć będzie Hanna Greń - autorka mrocznych kryminałów i thrillerów.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na warsztaty literackie z Mariuszem Koperskim. Spotkanie z autorem „Giełdy milionerów” odbędzie się w czwartek (17.09) o godz. 17.00.
„Oni odeszli – ich dzieła pozostały" - to tytuł najnowszej wystawy, która możemy oglądać w mediatece. Ekspozycja prezentuje twórczość Barbary Urbańskiej-Miszczyk i Franciszka Gnypa.
„Harcerska Mapa Niepodległej. Ziemia Łódzka” to wystawa plenerowa, która można oglądać przed budynkiem mediateki. Ekspozycja poświęcona jest historii Szarych Szeregów oraz Stefanowi „Grot” Roweckiemu.