Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
4 + 8 =
zdjęcie
Wiktoria Guść, pływaczka UKS Delfin Piotrków Trybunalski, zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców. Nasza pływaczka ma dopiero 15 lat, a już rywalizuje z najlepszymi w kraju seniorami.
W miniony weekend pływaczka UKS Delfin Piotrków Trybunalski wywalczyła brązowy medal podczas Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców, które w niedzielę zakończyły się w Olsztynie.
Podczas wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym osiągnęła wynik 4:16.50. Zwyciężyła Aleksandra Polańska, reprezentantka UKS GOS Raszyn (4:15.17), a srebrny krążek wywalczyła Paulina Piechota, zawodniczka UKS 190 Łódź (4:15.99).
W konkurencji na 200 metrów stylem dowolnym Wiktoria zajęła czwarte miejsce, ze stratą pół sekundy do brązowego medalu.
Piotrkowianka osiągnęła także minima na najważniejsze pływackie imprezy: Mistrzostwa Europy Juniorów, Mistrzostwa Świata Juniorów oraz Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy.