Wiktoria Guść czterokrotną mistrzynią Polski

Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
8 + 7 =
zdjęcie
W miniony weekend odbyła się II runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13 lat. Wielką zwyciężczynią zawodów została Wiktoria Guść, która zdobyła cztery złote medale.
Zawody pływackie odbyły się jednocześnie w trzech miastach: Bochni, Gorzowie Wielkopolskim i Ostrowcu Świętokrzyskim. W sumie w zawodach udział wzięło ponad 700 młodych pływaków ze 101 klubów.  Zawodnicy UKS Delfin Piotrków rywalizowali w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Podczas zawodów wielki talent potwierdziła Wiktoria Guść. Zawodnika UKS Delfin wygrała swój wyścig na 100 m delfinem z wynikiem 1:04.61. To dało jej pierwsze miejsce w kraju. Najlepsza w Ostrowcu oraz w kraju Wiktoria była także w wyścigu na 100 m st. klasycznym.
Drugi dzień zawodów przyniósł kolejne dwa złote krążki. Najlepszą zawodniczką w kraju piotrkowianka została także na 100 m st. dowolnym (57.82) oraz 200 m st. zmiennym (2:20.42).

Z piotrkowskich „delfinków” na wyróżnienie po zawodach w Ostrowcu zasługuje także Maja Gudź. Na dystansie 200 m st. klasycznym piotrkowianka wygrała swoją serię z czasem 2:50.11. Dało jej to 9 miejsce w Ostrowcu Św. i 12 miejsce w kraju.