Sukcesy oszczepniczki Polanika

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =
zdjęcie
Dwa zwycięstwa odniosła w ostatnim czasie Marcelina Witek, piotrkowska oszczepniczka reprezentująca barwy KS Polanik.
Przypomnijmy KS Polanik to lekkoatletyczny klub sportowy powołany do życia już w 2014 roku.  Obecnie liczy ok 20 zawodników, trenowanych głownie przez Justynę Tralińską.
Marcelina Witek reprezentuje barwy piotrkowskiego klubu od tego roku. Jest jedną z najzdolniejszych polskich oszczepniczek, a w naszym klubie trenuje pod okiem profesjonalnego trenera i jednocześnie swojego taty, Mirosława Witka.

Na swoim koncie ma min. złoty medal mistrzostw kraju juniorek z 2014 r., wówczas należał do niej także tytuł rekordzistki Polski juniorek 61,24m.  Rok później młoda zawodniczka była już mistrzynią kraju. W 2016 zdobyła srebro mistrzostw Polski, startowała również w wielu konkursach o wysokiej randze międzynarodowej  m.in. w  mistrzostwach Europy w Amsterdamie w 2016 r.

W ostatnim czasie dwudziestodwuletnia zawodniczka odniosła dwa zwycięstwa. Najlepsza okazała się podczas 45. Memoriału Józefa Żylewicza w Gdańsku. W swojej najlepszej próbie osiągnęła 56,04 m. Jeszcze lepiej było podczas Mityngu w Białogardzie. Tam Marcelina Witek zajęła pierwszą lokatę osiągając najlepszy wynik w tym sezonie 59,14 metra.
Marcelina Witek uzyskała także minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które w lipcu odbędą się w Bydgoszczy. Jeszcze w czerwcu piotrkowska zawodniczka będzie reprezentowała nasze barwy narodowe podczas Ligi Europejskiej w Lille (Francja).
← powrót