Dzisiaj: Wtorek 25 września 2018

Spacer w 500. rocznicę Reformacji

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
zdjęcie
W sobotę (20.05) odbył się kolejny spacer tematyczny zorganizowany przez Centrum Informacji Turystycznej. Tym razem uczestnicy odwiedzali miejsca związane z piotrkowskimi ewangelikami.
Rok 2017 to nie tylko jubileusz 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego, to także 500. rocznica Reformacji. W XVI wieku Piotrków był jednym z najważniejszych miejsc dla tworzącego się ruchu zjednoczeniowego polskich ewangelików - kalwinów, luteranów, a nawet arian, zaś takie postaci, jak Mikołaj Rej czy Andrzej Frycz Modrzewski przebywały w naszym mieście nader często.

Doktor Rafał Jaworski oprowadzał uczestników po zabytkach ściśle związanych z życiem piotrkowskich ewangelików. Na trasie spaceru znalazł się m.in. Zamek Królewski, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Cmentarz Ewangelicki, a także pomnik Jana Karola Samuela Hildebranda, który do dzisiaj pozostaje symbolem wielokulturowości naszego miasta.

Wydarzenie zorganizowało  Centrum Informacji Turystycznej we współpracy z Piotrkowskim Bractwem Akademickim im. Zygmunta I Starego oraz filią  Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie.
← powrót