Piotrkowianki najlepsze w województwie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
zdjęcie
Młode szczypiornistki ze Szkoły Podstawowej nr 2 zostały mistrzyniami województwa łódzkiego. Piotrkowianki tytuł wywalczył podczas turnieju finałowego, który w środę (29.11) odbył się w naszym mieście.
Gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 2, a w zawodach udział wzięło sześć zespołów wyłonionych w czasie wcześniejszych eliminacji. Na parkiecie oprócz gospodyń można było zobaczyć drużyny z Łodzi, Skierniewic, Zgierza, Tomaszowa Mazowieckiego oraz Białej.

Zespoły podzielono na dwie grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Piotrkowianki w pierwsze fazie turnieju bardzo wysoko pokonały zespoły ze Zgierza oraz Białej. To dało naszemu zespołowi awans do finału, w którym czekała drużyna z Łodzi.
W finałowej rozgrywce piotrkowianki okazały się wyraźne lepsze wygrywając 14:8 i tym samym zdobywając tytuł mistrzyń województwa łódzkiego.

Trenerką piotrkowskiego zespołu jest Anna Kalinowska, a drużyna wystąpiła w składzie: Magdalena Berlińska, Zuzanna Gałas, Kaja Grabara, Daria Grobelna, Agnieszka Hase, Anna Hurysz, Karolina Jureńczyk, Małgorzata Krawczyk, Aleksandra Krzyżak, Alicja Kulbat, Olga Kuzon, Zuzanna Nowacka, Julia Poterała oraz Sara Szczukocka.
← powrót