Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
3 + 2 =
zdjęcie
Złoty medal w Pływackich Mistrzostwach Województwa Łódzkiego oraz cztery medale w Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego w Pływaniu Młodzików Memoriał Jana Kota.  Wszystkie krążki wypływała Maja Gudź, zawodniczka UKS Delfin.
31 maja w Kutnie rozegrano Mistrzostwa Województwa Łódzkiego 12-13-latków. W zawodach wystartowało 124 zawodników z 16 klubów. Zawodniczka Delfina, Maja Gudź zajęła pierwsze miejsce na dystansie 100m st. klasycznym (1:22.31) oraz piąte na dystansie 200m st. zmiennym (2:49.17), bijąc tym  samym swój rekord życiowy.

Maja wystartowała także w rozgrywanych w Bochni Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego w Pływaniu Młodzików Memoriał Jana Kota (3-4.06). W zawodach wzięło udział 354 zawodników z 27 klubów. Zawody przyniosły pływaczce cztery medale (srebrny i trzy brązowe) oraz cztery rekordy życiowe.
Najwyższe drugie miejsce zajęła na dystansie 200m st. klasycznym (2:52.55). Ponadto pływaczka trzy razy stanęła na najniższym stopniu podium: 50m st. klasyczny (37.19) , 100m st. klasyczny (1:21.48), 200m st. zmienny(2:46.92). Zawodniczka Delfina zajęła również wysokie szóste miejsce na dystansie 100m st. zmiennym (1:17.92).

Zwieńczeniem pływackich sukcesów piotrkowskiego Delfinka jest zakwalifikowanie się do Wielkiego Finału (100m st. klasycznym) pływackich zawodów Od Młodzika Do Olimpijczyka rozgrywanych w Warszawie.  Finałowe zawody odbędą się 10 czerwca.
To nie koniec wodnych zmagań Delfinków, które wystartują w następny weekend (17-18.06) podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13 lat - II runda w Ostrowcu Świętokrzyskim.