Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
4 + 1 =
zdjęcie
Dwa srebrne i trzy brązowe medale wpłynęły na konto piotrkowskich pływaków. Za naszymi Delfinkami udane starty w Ogólnopolskich Mistrzostwach Radomia, Lidze Dzieci i Młodzików oraz Pucharze Wszechstronności Stylowej.
W sobotę (21.10) odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Radomia w pływaniu. Zawody okazały się szczególnie udane dla Dawida Pietrzyka i Mai Gudź  (rocznik 2004), którzy zdobyli dwa brązowe medale. Dawid na dystansie 50 m st. grzbietowym (czas: 35.93 RŻ) a Maja na dystansie 100 m st. klasycznym (czas: 1:20.24). Konkurencja była niemała, gdyż w zawodach uczestniczyło 330 zawodników z 27 klubów.

Z kolei w poniedziałek (23.10) w Łodzi na obiekcie Zatoka Sportu odbyła się Liga Dzieci i Młodzików oraz Puchar Wszechstronności Stylowej. W zawodach wystartowało 435 zawodników z 18 klubów.
I tutaj także nasi pływacy pokazali swój talent - Kamelia Dąbrowska i Radosław Książczak (rocznik 2007) zdobyli dwa medale.  Kamelia wypływała  srebro  na dystansie 50m st. motylkowym (czas: 45.84 RŻ), natomiast Radek – brąz – na dystansie 100m st. grzbietowym (czas: 1:34.56 RŻ).
W Pucharze Wszechstronności Stylowej, rozgrywanym na dystansie 400m st. zmiennym (w kategorii 13 lat i starsi) Wiktoria Guść (rocznik 2004), zajęła drugie miejsce uzyskując rekord życiowy 5:03.38.