„Dwójka” zaprasza do szczypiorniaka

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
zdjęcie
Chcesz iść w ślady Karola Bieleckiego, Michała Jureckiego, Kingi Byzdry czy Agaty Wypych? Rozpocznij treningi piłki ręcznej w Szkole Podstawowej nr 2.
Trwa nabór do klas sportowych, które do tej pory funkcjonowały w Gimnazjum nr 5, a po zmianach organizacyjnych w oświacie znajdą się w „dwójce”.
- Nabór dziewcząt prowadzimy do klasy V, VI i VII szkoły podstawowej – mówi trener Anna Kalinowska, która od 15 lat zajmuje się szkoleniem młodzieży i zachęca uczniów oraz rodziców do rozpoczęcia nauki i przygody z piłką ręczną w klasach sportowych.
- Od 2015 roku mamy status Ośrodka Szkolenia w Piłce Ręcznej. Ściśle współpracujemy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki – dodaje Anna Kalinowska wyliczając korzyści płynące z tej współpracy.
- Pozyskaliśmy stroje treningowe dla dzieci oraz bardzo dużo sprzętu sportowego. Najlepsze zawodniczki mają okazję wyjeżdżać na sponsorowane przez ZPRP konsultacje szkoleniowe – wojewódzkie i ogólnopolskie. Zimą był to Płock, latem jadą do Gdańska. W ramach współpracy i dbałości o zdrowie dzieci mamy stały kontakt z fizjoterapeutą, który często odwiedza naszą placówkę przeprowadzając testy oraz zajęcia profilaktyczne mające na celu poprawę kondycji zdrowotnej zawodniczek - wylicza.
Obecnie na zajęcia uczęszcza ponad 50 dziewczynek. Młode piotrkowskie szczypiornistki mogą pochwalić się już sporymi sukcesami. Co roku grają w klubowej lidze młodzieżowej województwa łódzkiego reprezentując Piotrków Trybunalski i MKS Piotrcovię również w rozgrywkach ogólnopolskich.
- W ciągu ostatnich lat trzykrotnie zdobyliśmy tytuł  mistrza województwa łódzkiego w gimnazjadzie, a w 2016 rok zajęliśmy piąte miejsce w kraju – dodaje Anna Kalinowska.
 
← powrót