W piątek (28.04) odbędzie się kolejna edycja  gry miejskiej  „Piotrków Filmowy”. Tym razem nosi ona nazwę „ 800 lat Piotrkowa, 105 lat historii filmu w Piotrkowie”.
1176 tancerzy z całej Polski zaprezentowało swoje umiejętności w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Tanecznych w Suchedniowie (8.04). Piotrkowskie zespoły wytańczyły miejsca na podium i wyróżnienia.
Piotrkowskie kluby mogą składać wnioski na dofinansowanie swojej sportowej działalności. Wszystko dzięki kolejnej edycji programu „Klub” przygotowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Za pływakami UKS Delfin Częstochowskie Spotkania Pływackie oraz VI Międzynarodowe Mistrzostwa Stalowej Woli. Zawody przyniosły piotrkowskim pływakom 6 medali i 8 rekordów życiowych.
13-04-2017

Rajdowa sobota

Rajd Wiosna Żaków czy Rajd Rowerowy? Taki wybór dają piotrkowski oddział PTTK wraz z Centrum Informacji Turystycznej, którzy są organizatorami sobotnich (22.04) dwóch wydarzeń.
 W najbliższy weekend w hali sportowej przy ZSP nr 4 (ul. Sienkiewicza 10/12) odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu w formule full-contact.
 
Trzecie miejsce na podium w sztafecie, liczne zwycięstwa indywidualne oraz nowe rekordy życiowe- tak wygląda podsumowanie piotrkowskich Delfinków po  Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików oraz II Mistrzostwach Oławy w pływaniu.
 
04-04-2017

Tropem Jagiellonów

W sobotę (01.04) Wydział Filologiczno-Historyczny UJK filia w Piotrkowie  oraz Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego zabrało ochotników na spacer piotrkowskim śladem Jagiellonów.
W sobotę (01.04)  odbędzie się kolejny spacer w ramach „Trybunalskich Spotkań z 800-leciem”. Tym razem Centrum Informacji Turystycznej oraz filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przybliżą aspekty jagiellońskiej przeszłości Piotrkowa.
Duchy, trumny, krowy, klejnoty, tunele czasu i moc innych przygód czeka na uczestników gry miejskiej „Pętla czasu”, która odbędzie się w sobotę (08.04). Organizatorem zabawy jest  Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC.