Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na spacer Traktem Żydowskim. W Piotrkowie do dziś jest wiele pozostałości po najliczniejszej mniejszości narodowej i religijnej w dziejach miasta.
Za nami ostatnia kolejka Letniej Ligi Dzieci. Tegorocznym zwycięzcą turnieju została UKS „Concordia 1909”.
W sobotę (5.08) odbędzie się filmowy spacer po Piotrkowie.  Wydarzenie jest częścią projektu „Odyseja filmowa 2017”,  realizowanego przez Muzeum Kinematografii w Łodzi.
„Piotrkowianie w powstaniach” to temat kolejnego spaceru z cyklu spotkań trybunalskich na 800-lecie Piotrkowa. Wycieczka odbędzie się w sobotę (5.08).
Przez dwa dni (1-2.08) kryta pływalnia przy ul. Belzackiej będzie nieczynna. Zamknięcie spowodowane jest pracami modernizacyjnymi.
„Ruszaj się z Lionfitness” to tytuł projektu dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego chcących zadbać o prawidłową dietę i kondycję fizyczną.
Marcelina Witek, zawodniczka KS Polanik, zdobyła brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce, które w weekend odbyły się w Bydgoszczy.
 W sobotę (15.07) kolejny tematyczny spacer, organizowany przez Centrum Informacji Turystycznej. Tym razem uczestnicy pomaszerują Traktem Wielu Kultur.
W piątek (7.07) zakończyły się Pierwsze Piotrkowskie Trybunały Szachowe. Mistrzostwa rozegrano na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
 
Wystartowały tegoroczne Plenerowe Festyny Rodzinne dla najmłodszych. Pierwsza zabawa odbyła się wczoraj (7.07) na stadionie miejskim „Concordia”.