Już po raz szósty ruszyła akcja „Kręć Kilometry” organizowana przez Fundację Allegro All For Planet. W ramach projektu piotrkowscy rowerzyści mogą „wykręcić” dla naszego miasta stojaki rowerowe.
W miniony weekend odbyła się II runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13 lat. Wielką zwyciężczynią zawodów została Wiktoria Guść, która zdobyła cztery złote medale.
Dwa zwycięstwa odniosła w ostatnim czasie Marcelina Witek, piotrkowska oszczepniczka reprezentująca barwy KS Polanik.
21-06-2017

Spacer na 800-lecie

Dlaczego w 2017 roku obchodzimy Jubileusz 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego? Dlaczego Piotrków jest Trybunalski? I dlaczego w ogóle jest Piotrkowem?
Złoty medal w Pływackich Mistrzostwach Województwa Łódzkiego oraz cztery medale w Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego w Pływaniu Młodzików Memoriał Jana Kota.  Wszystkie krążki wypływała Maja Gudź, zawodniczka UKS Delfin.
Dziewięć medali zdobył piotrkowski Klub OYAMA Karate Washi podczas dwudziestych drugich Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów OYAMA Polskiej Federacji Karate.
06-06-2017

Brąz dla Delfinka

Radosław Książczak, piotrkowski pływak UKS Delfin zdobył brązowy medal podczas Drużynowego Wieloboju Pływackiego. Zawody odbyły się pod koniec maja w Łodzi.
Trybunał Koronny będzie tematem przewodnim najbliższego spotkania z 800-leciem, które odbędzie się już w sobotę (3.06). Na  spacer zapraszają Centrum Informacji Turystycznej oraz Archiwum Państwowe.
W sobotę (27.05) Centrum Informacji Turystycznej zorganizowało kolejny turystyczny spacer po Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem powiódł on po „rodzimej Marszałkowskiej”, czyli ul. Słowackiego.
W niedzielę (28.05) na piotrkowskim jeziorze Bugaj odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego osób niepełnosprawnych. W zawodach udział wzięło jedenastu wędkarzy z naszego miasta.