Marcelina Witek, zawodniczka KS Polanik, zdobyła brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce, które w weekend odbyły się w Bydgoszczy.
 W sobotę (15.07) kolejny tematyczny spacer, organizowany przez Centrum Informacji Turystycznej. Tym razem uczestnicy pomaszerują Traktem Wielu Kultur.
W piątek (7.07) zakończyły się Pierwsze Piotrkowskie Trybunały Szachowe. Mistrzostwa rozegrano na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
 
Wystartowały tegoroczne Plenerowe Festyny Rodzinne dla najmłodszych. Pierwsza zabawa odbyła się wczoraj (7.07) na stadionie miejskim „Concordia”.
W najbliższą sobotę (8.07) Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oraz Centrum Informacji Turystycznej zapraszają na rajd rowerowy – „Szlakiem Kopiarza Sulejowskiego ”.
W niedzielę w piotrkowskiej hali Relax odbyły się Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych. W zawodach udział wzięło blisko 200 zawodników z całego kraju.
 
30-06-2017

Spacery 800-lecia

Centrum Informacji Turystycznej zaprasza turystów oraz piotrkowian na darmowe zwiedzanie Piotrkowa Trybunalskiego. Wycieczki po mieście będą organizowane w kontekście obchodów 800-lecia.
„Piotrków trzech zaborów” to tytuł kolejnego spaceru w ramach Trybunalskich Spotkań z 800-leciem. W sobotę (1.07) uczestnicy spotkania poznają historię Piotrkowa w okresie panowania zaborców.
Piotrkowskie kluby wciąż mają możliwość pozyskania dofinansowania na swoją działalność sportową. Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło drugi nabór wniosków do programu „Klub”. Wnioski należy składać do 14 lipca.
Już po raz szósty ruszyła akcja „Kręć Kilometry” organizowana przez Fundację Allegro All For Planet. W ramach projektu piotrkowscy rowerzyści mogą „wykręcić” dla naszego miasta stojaki rowerowe.