Przed nami kolejna edycja gry miejskiej „Wagary na Starówce” , organizowanej przez Centrum Informacji Turystycznej. Wspólna zabawa odbędzie się w czwartek (12.10).
Rozpoczęły się zapisy do osiemnastej edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Zapisy potrwają do 30 września.
Spacer traktem prawosławnym to propozycja aktywnego wypoczynku na najbliższą sobotę (16.09). Organizatorem wydarzenia jest Centrum Informacji Turystycznej.
W sobotę (16.09) odbędzie się coroczny pieszy rajd prażonego ziemniaka, organizowany przez piotrkowski oddział PTTK. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 września.
W najbliższą sobotę, (2.09) Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na kolejny spacer w ramach Trybunalskich Spotkań z 800 lat Piotrkowa Trybunalskiego.
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na spacer Traktem Żydowskim. W Piotrkowie do dziś jest wiele pozostałości po najliczniejszej mniejszości narodowej i religijnej w dziejach miasta.
Za nami ostatnia kolejka Letniej Ligi Dzieci. Tegorocznym zwycięzcą turnieju została UKS „Concordia 1909”.
W sobotę (5.08) odbędzie się filmowy spacer po Piotrkowie.  Wydarzenie jest częścią projektu „Odyseja filmowa 2017”,  realizowanego przez Muzeum Kinematografii w Łodzi.
„Piotrkowianie w powstaniach” to temat kolejnego spaceru z cyklu spotkań trybunalskich na 800-lecie Piotrkowa. Wycieczka odbędzie się w sobotę (5.08).
Przez dwa dni (1-2.08) kryta pływalnia przy ul. Belzackiej będzie nieczynna. Zamknięcie spowodowane jest pracami modernizacyjnymi.