Dzisiaj: Poniedziałek 19 marca 2018

Młode szczypiornistki ze Szkoły Podstawowej nr 2 zostały mistrzyniami województwa łódzkiego. Piotrkowianki tytuł wywalczył podczas turnieju finałowego, który w środę (29.11) odbył się w naszym mieście.
Dlaczego czekolada jest gorzka? Jak powstaje marcepan? - na te i inne pytania uzyskamy odpowiedzi podczas „Marcepanów Króla Zygmunta”. Warsztaty odbędą się w sobotę (9.12) przy ul. Grodzkiej 1.
Dwa rekordy okręgu, cztery rekordy życiowe i cztery miejsca na podium to dorobek Wiktorii Guść podczas Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu, zawodów będących kwalifikacja do Mistrzostw Europy na basenie 25 metrowym.
W minioną niedzielę (26.11) odbył się  piętnasty Memoriał im. Jana Kruza Halowej Piłki Nożnej Klubów Abstynenckich, zorganizowany przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „PAŁACYK”.
„Współczesny Piotrków” to tytuł ostatniego tegorocznego spaceru historycznego, który odbędzie się w ramach „Trybunalskich spotkań z 800-leciem”.  Podróż po najnowszej historii miasta odbędzie się w sobotę (2.12).
24-11-2017

Mikołajki z OSiR

Z okazji zbliżających się Mikołajek, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie przygotował dwie imprezy sportowe dla najmłodszych piotrkowian: Mikołajkowe gry i zabawy w wodzie (1.12) oraz Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego (2.12).
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na seans astronomiczny „Komety i planety”. Pokaz odbędzie się w piotrkowskim planetarium w sobotę (25.11).
Wicemistrz Polski, naszpikowany reprezentantami Polski oraz zagranicznymi gwiazdami zespół Orlen Wisły Płock będzie rywalem Piotrkowianina w kolejnej kolejce PGNiG Superligi. Mecz będzie rozegrany już w najbliższą środę (22.11) w hali Relax.
Szlakiem piotrkowskich krasnali powędrował tegoroczny rajd parasolowy, który w sobotę (18.11) zorganizował piotrkowski oddział PTTK wspólnie z Centrum Informacji Turystycznej.
Wczoraj (19.11)  w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 odbyły się Mistrzostwa Okręgu Piotrkowskiego w halowej piłce nożnej, będące jednocześnie eliminacjami do XVIII Halowego Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego w roczniku 2005.