Styczniowe seanse astronomiczne organizowane przez Centrum Informacji Turystycznej w planetarium I Liceum Ogólnokształcącego cieszyły się ogromną popularnością. To spowodowało, że CIT zaplanował dodatkowe spotkanie, które odbędzie się już w najbliższą sobotę (5.03).
Historia zakonów była tematem przewodnim drugiego „Spotkania z historią regionu”, które w miniony piątek (26.02) zorganizowało Centrum Informacji Turystycznej.
4 złote medale wywalczyli piotrkowscy badmintoniści Karolina Władzińska i Mateusz Danielak podczas Grand Prix Polski Carpatia Bad, które w weekend odbyły się w Przemyślu.  Był to trzeci, z cyklu czterech, najważniejszych turniejów juniorskich w naszym kraju.
Podopieczni Doroty Danielak w Przemyślu spisali się znakomicie, zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej.
Na miejskim lodowisku Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował kolejną zabawę z atrakcjami. Tym razem był to sportowy akcent na podsumowanie mijających ferii zimowych.
Kamil Majchrzak ponownie zagra w reprezentacji Polski. Piotrkowski tenisista znalazł się w składzie naszej kadry na mecz I rundy Grup Światowej Pucharu Davisa z Argentyną. To będzie historyczne spotkanie, ponieważ Polska jeszcze nigdy nie grała w grupie światowej Davis Cup.
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale to jedna z największych tego typu imprez w Polsce. W tym roku była to wyjątkowa edycja dla naszego miasta.
Przed nami kolejne spotkanie z historią regionu. W najbliższy piątek (26.02) w Hotelu Staromiejskim będzie można wysłuchać opowiadań na temat dziejów piotrkowskich zakonów i klasztorów.
W weekend w Bydgoszczy odbyły się pierwsze w skali kraju targi Travel and Taste. Nie zabrakło na nich Piotrkowa Trybunalskiego z ofertą Miasta Piwowarów.
Kilkudziesięciu piotrkowian wysłuchało w sobotę (20.02) opowieści o dziejach i zwyczajach piotrkowskich ewangelików. Zwiedzanie kościoła ewangelicko-augsburskiego zorganizowało Centrum Informacji Turystycznej.
W tym tygodniu w Warszawie odbyły się targi Events Solutions, skierowane do branży turystycznej zajmującej się obszarem MICE, czyli organizacją m.in. konferencji, wystaw, narad i spotkań.