Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na wycieczkę rowerową "Piotrkowski przemysł XXI wieku". Rajd wystartuje o godz. 10.00 z Rynku Trybunalskiego i powiedzie szlakiem miejsc pracy tysięcy piotrkowian, czyli po zakładach przemysłowych naszego miasta.
 „Śladami polskiej demokracji” to tytuł kolejnej gry miejskiej przygotowanej przez Centrum Informacji Turystycznej. Zabawa odbędzie się 5 października.
 
Piotrkowski duet akrobatyczny - Natalia Woźniakowska i Iga Smolec - zdobyły pierwsze miejsce na Mistrzostwach Europy w Akrobatyce Powietrznej. Zawody odbyły się w miniony weekend (15-16.09) w Trenczynie na Słowacji.
 
Piotrków Trybunalski znalazł się na trasie cyklu imprez „Nordic Walking jest dla Ciebie! Pomaszeruj przez łódzkie”.  Wspólny spacer odbędzie się w niedzielę (23.09) nad jeziorem Bugaj.
 
 
Pałac Sprawiedliwości, a może piotrkowskie więzienia? Centrum Informacji Turystycznej przygotowało kolejne atrakcje na nadchodzący weekend (21-22.09).
Szczypiornistki Piotrcovii odniosły pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. W sobotę w hali Relax nasze szczypiornistki pokonały UKS PCM Kościerzyna 35:31 (19:18).
W najbliższą sobotę MKS Piotrcovia rozegra kolejne spotkanie w rozgrywkach PGNiG Superligi. Nasze szczypiornistki podejmą w hali Relax UKS PCM Kościerzyna.
Bejt chajim - żydowskie kirkuty – to właśnie nim zostanie poświęcony najbliższy spacer przygotowany przez Centrum Informacji Turystycznej. Wycieczka odbędzie się w niedzielę (16.09).
 
Piłkarki ręczne Piotrcovii z bardzo dobrej strony pokazały w inauguracyjnym meczu tegorocznego sezonu Superligi. W meczu z faworyzowanym Startem Elbląg piotrkowianki wywalczyły cenny remis.
Do osady leśnej w Kole powiodła trasa wycieczki rowerowej zorganizowanej w minioną sobotę  przez Radę Osiedla Wierzeje.