30-06-2017

Spacery 800-lecia

Centrum Informacji Turystycznej zaprasza turystów oraz piotrkowian na darmowe zwiedzanie Piotrkowa Trybunalskiego. Wycieczki po mieście będą organizowane w kontekście obchodów 800-lecia.
„Piotrków trzech zaborów” to tytuł kolejnego spaceru w ramach Trybunalskich Spotkań z 800-leciem. W sobotę (1.07) uczestnicy spotkania poznają historię Piotrkowa w okresie panowania zaborców.
Piotrkowskie kluby wciąż mają możliwość pozyskania dofinansowania na swoją działalność sportową. Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło drugi nabór wniosków do programu „Klub”. Wnioski należy składać do 14 lipca.
Już po raz szósty ruszyła akcja „Kręć Kilometry” organizowana przez Fundację Allegro All For Planet. W ramach projektu piotrkowscy rowerzyści mogą „wykręcić” dla naszego miasta stojaki rowerowe.
W miniony weekend odbyła się II runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13 lat. Wielką zwyciężczynią zawodów została Wiktoria Guść, która zdobyła cztery złote medale.
Dwa zwycięstwa odniosła w ostatnim czasie Marcelina Witek, piotrkowska oszczepniczka reprezentująca barwy KS Polanik.
21-06-2017

Spacer na 800-lecie

Dlaczego w 2017 roku obchodzimy Jubileusz 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego? Dlaczego Piotrków jest Trybunalski? I dlaczego w ogóle jest Piotrkowem?
Złoty medal w Pływackich Mistrzostwach Województwa Łódzkiego oraz cztery medale w Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego w Pływaniu Młodzików Memoriał Jana Kota.  Wszystkie krążki wypływała Maja Gudź, zawodniczka UKS Delfin.
Dziewięć medali zdobył piotrkowski Klub OYAMA Karate Washi podczas dwudziestych drugich Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów OYAMA Polskiej Federacji Karate.
06-06-2017

Brąz dla Delfinka

Radosław Książczak, piotrkowski pływak UKS Delfin zdobył brązowy medal podczas Drużynowego Wieloboju Pływackiego. Zawody odbyły się pod koniec maja w Łodzi.