W minionym tygodniu w Berlinie odbyły się jubileuszowe, pięćdziesiąte targi turystyczne Internationale Tourismus-Börse (ITB). W centrum wystawienniczym Messe Berlin stoiska wystawili reprezentanci ponad stu osiemdziesięciu krajów świata. Nie zabrakło również Polski i województwa łódzkiego, w tym Piotrkowa Trybunalskiego.
Piotrkowski oddział PTTK oraz Centrum Informacji Turystycznej zapraszają w najbliższą sobotę (19.03) na rajd pieszy „Topienie Marzanny”.
Padający deszcz oraz niska temperatura nie zniechęciła kilkunastu ciekawych historii naszego miasta piotrkowian, którzy w minioną sobotę (12.03) wybrali się na  kolejny turystyczny spacer. Tym razem powiódł on szlakiem ortodoksyjnych, prawosławnych świątyń w naszym mieście.
„Świątynie ortodoksyjne” to hasło kolejnego spaceru organizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej. Podczas wycieczki zwiedzający zobaczą miejsca, w których funkcjonowały świątynie prawosławne.
Blisko 8 kilometrów będą mieli do przejścia uczestnicy pierwszego tegorocznego rajdu Nordic Walking organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Start i metę wędrówki wyznaczono w Bronisławowie.
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w sobotnich imprezach zorganizowanych przez Centrum Informacji Turystycznej. Piotrkowianie mogli zwiedzić piotrkowski Pałac Zygmunta Starego oraz zobaczyć jak wygląda niebo z perspektywy planetarium.
MKS Piotrkowianin aktywnie włączył się w pomoc dla małej Laury Matuszewskiej, która urodziła się z zespołem Aperta. Więcej na temat zmagań dziecka z chorobą można przeczytać TUTAJ.
Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej zaprasza na spotkanie z Jakubem Puławskim i Markiem Niewiadomym, członkami Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów, którzy w grudniu 2015 roku wywalczyli w Australii tytuł wicemistrzów świata.
Pałac wieżowy Zygmunta Starego to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w naszym mieście. W najbliższą sobotę (5.03) będzie okazja, aby dokładniej poznać piotrkowski Zamek Królewski.
Za nami kolejne targi turystyczne z udziałem Piotrkowa. W miniony weekend nasze stoisko zachęcało do odwiedzenia trybunalskiego grodu podczas łódzkich targów turystycznych „Na Styku Kultur”.