Piwowarskie tradycje Piotrkowa Trybunalskiego zagościły na kolejnych targach. Tym razem Centrum Informacji Turystycznej zaprezentowało chmielne atrakcje miasta w Toruniu na Targach Turystycznych „Wypoczynek”.
Neoklasycystyczny gmach z początku XX wieku, zaprojektowany przez Feliksa Nowickiego, gubernialnego architekta Piotrkowa Trybunalskiego był celem kolejnej wycieczki organizowanej przez Centrum Informacji Turystycznej. Wnętrza Pałacu Sprawiedliwości piotrkowianie mieli okazję zobaczyć w minioną sobotę (9.04).
Piotrkowski Pałac Sprawiedliwości, czyli siedziba dzisiejszego Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego to cel wycieczki organizowanej w najbliższą sobotę (9.04) przez Centrum Informacji Turystycznej.
Dzieje Piotrkowa Trybunalskiego z okresu, kiedy gościła w nim Królowa Bona będą tematyką pierwszej w tym roku, gry miejskiej organizowanej przez Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży HARC.
 
Łódź i Gdańsk – to miasta, w których w miniony weekend, mocno widoczny był Piotrków Trybunalski. W obu przypadkach miało to związek z nowym produktem turystycznym – Miastem Piwowarów.
Kilkudziesięciu mieszkańców naszego miasta wzięło udział w spacerze organizowanym przez Centrum Informacji Turystycznej, który tym razem powiódł śladami sławnych Żydów zamieszkujących niegdyś Piotrków Trybunalski.
To jeden z największych sukcesów w historii piotrkowskiej piłki nożnej na szczeblu młodzieżowym. Drużyna rocznika 2006 z Akademii Piłki Nożnej awansowała do finału ogólnopolskiego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.
Mateusz Bernatek, zapaśnik Atletycznego Klubu Sportowego, został Młodzieżowym Mistrzem Europy do lat 23. Piotrkowianin całkowicie zdominował zawody, w czterech walkach nie stracił nawet jednego punktu technicznego.
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na kolejny edukacyjny spacer po naszym mieście. Tym razem wyprawa przypomni wybitnych przedstawicieli społeczności żydowskiej mieszkających w Piotrkowie.
W weekend w Katowicach odbyły się Targi Turystyczne GLOBalnie. Na wspólnym stoisku województwa łódzkiego obecny był także Piotrków Trybunalski.