„Dagerotyp, autochrom, matryca” taką nazwę nosił ostatni spacer krajoznawczy po mieście, który w minioną sobotę (16.04) zorganizowało Centrum Informacji Turystycznej.
Mateusz Danielak, badmintonista piotrkowskiego Ruchu zdobył tytuł mistrza Polski juniorów do lat 19. Złoty krążek nasz zawodnik zdobył w Białymstoku podczas Yonex Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców.
Aż jedenaście medali wywalczyli piotrkowianie podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formule full contact. Zawody tej rangi po raz pierwszy zorganizowano w naszym mieście.
Wycieczka rowerowa oraz rajd pieszy – z dwóch części będzie się składała tegoroczna „Wiosna Żaków”. Impreza organizowana rokrocznie przez piotrkowski oddział PTTK odbędzie się w sobotę (23.04).
Szlakiem dawnych piotrkowskich zakładów fotograficznych powiedzie kolejny spacer organizowany przez Centrum Informacji Turystycznej.
Z początkiem kwietnia wystartowała kolejna edycja akcji „Biegam, bo Lubię”. W każdą sobotę na stadionie miejskim „Concordia” odbywają się bezpłatne zajęcia dla osób chcących trenować.
Piwowarskie tradycje Piotrkowa Trybunalskiego zagościły na kolejnych targach. Tym razem Centrum Informacji Turystycznej zaprezentowało chmielne atrakcje miasta w Toruniu na Targach Turystycznych „Wypoczynek”.
Neoklasycystyczny gmach z początku XX wieku, zaprojektowany przez Feliksa Nowickiego, gubernialnego architekta Piotrkowa Trybunalskiego był celem kolejnej wycieczki organizowanej przez Centrum Informacji Turystycznej. Wnętrza Pałacu Sprawiedliwości piotrkowianie mieli okazję zobaczyć w minioną sobotę (9.04).
Piotrkowski Pałac Sprawiedliwości, czyli siedziba dzisiejszego Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego to cel wycieczki organizowanej w najbliższą sobotę (9.04) przez Centrum Informacji Turystycznej.
Dzieje Piotrkowa Trybunalskiego z okresu, kiedy gościła w nim Królowa Bona będą tematyką pierwszej w tym roku, gry miejskiej organizowanej przez Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży HARC.