W najbliższą sobotę (04.03) zaplanowano kolejny spacer w ramach „Trybunalskich spotkań z 800-leciem”. To wspólna inicjatywa Centrum Informacji Turystycznej oraz filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
„ZIMNO czyli ZIMOWA IMPREZA MIEJSKA NA OSIEMSETLECIE” to tytuł sobotniej (25.02) gry miejskiej zorganizowanej przez piotrkowski oddział PTTK we współpracy z Centrum Informacji Turystycznej. W imprezie uczestniczyło kilkudziesięciu piotrkowskich uczniów.
Nowy rok nie jest zbyt udany dla szczypiornistów MKS Piotrkowianin. Nasi zawodnicy przegrali wszystkie tegoroczne mecze w PGNiG Superlidze. Okazja do przełamania już w najbliższy weekend.
Cztery medale wywalczyły pływaczki UKS Delfin podczas drugiej rundy Ligi Młodzików Województwa Łódzkiego. Piotrkowianki „wypływały” trzy złote oraz jeden brązowy medal.
„ZIMNO 2017” to tytuł miejskiej gry na orientację, którą z okazji jubileuszu 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego organizuje miejski oddział PTTK przy wsparciu Centrum Informacji Turystycznej.
Zawodnicy AKS Wrestling Team już dziś (15.02) mogą zdobyć Mistrzostwo Polski Krajowej Ligi Zapaśniczej. Jedynym warunkiem jest zwycięstwo nad AZS AWF Warszawa.
„Komety i planety” to tytuł spotkania, które w planetarium organizuje Centrum Informacji Turystycznej. Seans astronomiczny już w sobotę (18.02).
W sobotni poranek (11.02) piotrkowianie poznawali miasto pod hasłem „Nie wszystko złoto, co się świeci, czyli sięgnijmy do gwiazd!”. Ponad sto osób wzięło udział w pieszym rajdzie „Gorącego czaju łyk” organizowanym  przez piotrkowski oddział PTTK.
Mroźna aura nie odstraszyła fanów łyżwiarstwa, którzy licznie wzięli udział w „Rodzinnej zabawie na lodzie” zorganizowanej w sobotę (11.02) na lodowisku.
W środę (8.02) w Łodzi odbyły się mistrzostwa województwa łódzkiego w tenisie stołowym. Aleksandra Adasiak oraz Karolina Dukowska, uczennice III Liceum Ogólnokształcącego, zajęły drugie miejsce i wywalczyły awans do mistrzostw Polski.