AKS MADEJ WRESTLING TEAM rozpoczyna walkę o finał PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. W półfinale przeciwnikiem piotrkowskich zapaśników będzie zespół Budowlani Łódź.
Aż pięć medali zdobyła Wiktoria Guść podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego, które w weekend odbyły się w Rawie Mazowieckiej.
Mateusz i Maksymilian Danielakowie wzięli udział w rozgrywanych w rosyjskim Kazaniu Mistrzostwach Europy w badmintonie. Badmintoniści piotrkowskiego Ruchu zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza piotrkowskich przedsiębiorców z branży turystycznej, około turystycznej oraz innych zainteresowanych do współtworzenia, wspólnie z miastem, Miejskiego Systemu Informacji Turystycznej.
„Piotrkowscy prawosławni i ich świątynie” to tytuł kolejnego spaceru organizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej. Śladem piotrkowskich prawosławnych będzie można się wybrać już w najbliższą sobotę (17.02).
Najlepszych bokserów z województwa łódzkiego można było podziwiać w miniony weekend w Piotrkowie Trybunalskim. Nasze miasto było gospodarzem Mistrzostw Województwa Łódzkiego w boksie olimpijskim.
Ponad pięćdziesięciu zawodników wzięło udział w tegorocznych Mistrzostwach Piotrkowa Trybunalskiego w brydżu sportowym parami. Zawody były częścią Grand Prix Ziemi Łódzkiej.
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza 15 lutego do Archiwum Państwowego na bezpłatne zwiedzanie placówki z jednym z piotrkowskich archiwistów.
Gwiazdy światowej piłki ręcznej będzie można już w sobotę (3.02) podziwiać w piotrkowskiej hali Relax. Piotrkowianin w kolejnym meczu Superligi podejmuje ekipę Vive Kielce.
Dlaczego czekolada jest gorzka? Jak powstaje marcepan? Dlaczego produkcja słodyczy wymagała królewskiego przywileju? Czy słodycze mogą być lekarstwem? Co to jest rachatłukum, lokum i konfekta?  Co jadali królowie, co szlachta, a co mieszczanie?