Ponad sto osób wzięło udział w sobotnim (21.04) rajdzie rowerowym, zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pierwsza tegoroczna trasa powiodła cyklistów do Włodzimierzowa.
Piłkarze i piłkarki IV Liceum Ogólnokształcącego zostali mistrzami Piotrkowa w piłce nożnej. Turniej rozegrano na "orliku" przy ulicy Broniewskiego.
Aż sześć drużyn z Piotrkowa awansowało do finałów wojewódzkich (16-18.04) dziecięcego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.  Młodzi piłkarze i piłkarki powalczą o występ na Stadionie Narodowym w Warszawie.
 
W piątek (27.04) odbędzie się kolejna edycja gry miejskiej „Piotrków Filmowy”. Zgłoszenia do zabawy można nadsyłać do 20 kwietnia.
 
Już w najbliższą sobotę (14.04) odbędzie się kolejny spacer tematyczny po Piotrkowie. Tym razem szlak powiedzie śladami polifonii, kanonu oraz organomistrzów.
 
21 kwietnia odbędzie się kolejna odsłona pieszego rajdu "Wiosna Żaków" organizowanego przez piotrkowski oddział PTTK wraz z Centrum Informacji Turystycznej. Tegoroczna trasa poprowadzi na spotkanie z Tarpanami.
 
Z kolejnymi medalami i tytułami powrócili zawodnicy piotrkowskiego Klubu Oyama Karate „WASHI” z 23. Mistrzostw Polski oraz II Pucharu Polski, które odbyły się w Rzeszowie.
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na kolejny spacer tematyczny po naszym mieście. Tym razem podążymy śladami piotrkowskich domów oficerskich powstałych w XIX i XX wieku.
Piotrków Trybunalski przeniesie się w epokę zaborów, legionów i  I wojny światowej – wszystko za sprawą kolejnej gry miejskiej, organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „HARC”.
W miniony weekend w Katowicach odbyły się Targi Turystyki GLOBalnie, czyli jedna z największych tego typu imprez w Polsce. Nie mogło tam zabraknąć także Piotrkowa Trybunalskiego.