Święto Niepodległości – program obchodów

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
11 listopada przypada 99. rocznica odzyskania przez polski naród niepodległości. Poniżej prezentujemy program piotrkowskich obchodów.
Piotrkowskie obchody odzyskania niepodległości rozpoczną się tradycyjnie od wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych razem z chórem Jana z Ręczna.
Koncert odbędzie się  10 listopada  na Zamku Królewskim o godz. 18:30.

Oficjalna część obchodów odbędzie się 11 listopada,  a rozpocznie je msza święta w kościele oo. Bernardynów w intencji Ojczyzny.
Po eucharystii okolicznościowe przemówienie wygłosi prezydent Krzysztof Chojniak, po czym przybyłe delegacje złożą kwiaty przy pomniku Grobu Nieznanego Żołnierza. Wydarzenie uświetni asysta Kompanii Honorowej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.

To nie koniec piotrkowskiej odsłony Święta Niepodległości. Już od wczesnych godzin porannych wystartuje V Turniej Niepodległości (w piłce nożnej chłopców), zaś  po południu odbędzie się koncert laureatów konkursu recytatorskiego  „Rzeczpospolita Niepodległa”.

Instytucje, organizacje, stowarzyszenia oraz osoby prywatne, które chcą znaleźć się na oficjalnej liście delegacji składających 11 listopada kwiaty na płycie pomnika Grobu Nieznanego Żołnierza proszone są o przekazanie informacji do 9 listopada (czwartek) telefonicznie pod numerem telefonu (44) 732-77-91.
Szczegółowy program obchodów przedstawia się następująco.
← powrót