Świetlne tablice na przystankach

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
zdjęcie
Oświetlone tablice z rozkładami jazdy pojawiły się w kilku wiatach przystankowych. To kolejne ułatwienie wprowadzone na piotrkowskich przystankach.
Stawianie nowych, bieżące naprawy i modernizacja wiat czy dostawianie ławek na miejscach przystankowych to zadania, które w ciągu całego roku wykonuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.
- W ubiegłym roku postawiliśmy nowe wiaty przystankowe w miejscach, gdzie do tej pory ich nie było -  mówi Agata Wypych ze ZDiUM i wylicza. - Wiaty pojawiły się przy ul. Łódzkiej/Rondo Solidarności, Świerczów 38 i Świerczowskiej 143.
 
Dużym ułatwieniem dla podróżujących „emzetkami” są podświetlane tablice z rozkładami jazdy. W grudniu w pięciu wiatach przystankowych pojawiło się solarne oświetlenie tablic z rozkładami jazdy.
Zainstalowane zostały na przystankach przy ul.: Słowackiego/sąd i Słowackiego/Armii Krajowej, Sulejowskiej/Wyzwolenia, al. 3 Maja/Żeromskiego i Sienkiewicza/hala targowa.
 
Na prace przy wiatach przystankowych w 2017 roku ZDiUM wydał 350 tys. zł. Spora część z tych pieniędzy musi być niestety przeznaczona na naprawy wiat, które są niszczone przez wandali.
- W ostatnim czasie te ataki wandalizmu nasiliły się. Na szczęście znaczną ilość sprawców udaje się zatrzymać. Oprócz tego, że odpowiadają oni materialnie za wyrządzone szkody, to nakładane na nich są również kary i koszty związane z prowadzeniem postepowania sądowego, które kończy się również wyrokiem za niszczenie mienia – dodaje Agata Wypych. 
← powrót