Siódmy "Szabaton" przed nami

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
zdjęcie
Od środy do niedzieli (11-15.09) potrwają uroczystości siódmej edycji „Szabatonu”. Do Piotrkowa Trybunalskiego przyjechali potomkowie piotrkowskich Żydów, którzy aktualnie mieszkają w Stanach Zjednoczonych, Izraelu oraz Wielkiej Brytanii.
W programie wizyty goście mają zaplanowane wizyty m.in. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1, wyjazdy do Sulejowa, Wolborza oraz Częstochowy.
W czwartek uczestnicy „Szabatonu” wezmą udział w uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę powstania w Piotrkowie pierwszego getta w okupowanej Europie. Ten dzień zakończy pokaz laserowy o godzinie 20.00 (więcej szczegółów TUTAJ).

Część oficjalną „Szabatonu” zaplanowano na piątek (13.09) o godz. 13:00 przy pomniku upamiętniającym zamordowanych Polaków i Żydów przez Niemców w lesie wolborskim. Z kolei w sobotę odbędą modlitwy w synagodze z obrzędem modlitewnym Hawdala.
W czasie tej uroczystości kwiaty pod pomnikiem zamordowanych Polaków i Żydów złoży także delegacja z niemieckiego miasta partnerskiego Esslingen, która w Piotrkowie będzie gościć z okazji rocznicy 25-lecia istnienia Towarzystwa Wschód-Zachód. 
Wśród przybyłych gości będzie m.in. sir Ben Helfgott, który w czasie II wojny światowej przebywał w piotrkowskim gettcie. Przeżył holocaust, a po zakończeniu wojny wziął udział w dwóch olimpiadach. Reprezentował Wielką Brytanię na Igrzyskach Olimpijskich w 1956 i 1960 roku, pełniąc funkcję kapitana drużyny ciężarowców.

Tegorocznemu „Szabatonowi” będzie towarzyszyła również oficjalna wizyta delegacji z naszego partnerskiego miasta Ness Ziona w Izraelu.
← powrót