Dzisiaj: Środa 24 kwietnia 2019

Próchnika przejezdna po remoncie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
zdjęcie
Przebudowa ulicy Próchnika dobiega końca. Na odcinku od budynku MOPR do ul. Żeromskiego pojawił się nowy asfalt, a droga jest już przejezdna.  
Kończący się tegoroczny remont to kontynuacja prac podjętych w 2017 roku, które - wówczas - miasto musiało przerwać na wysokości MOPR ze względu na zły stan techniczny prywatnego budynku po tzw. „Metalplaście”. Na zmodernizowanym fragmencie przebudowano sieci podziemne, ułożono nowy chodnik z krawężnikami, wylano asfalt.
- Dzięki inwestycji wygenerowaliśmy dodatkowe miejsca parkingowe poprzez budowę zatok postojowych. Inwestycja objęła również skwer "Tajnego Nauczania", na którym oprócz wykonania nasadzeń, zamontowano ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery - informuje Małgorzata Majczyna, Dyrektor Biura Inwestycji i Remontów

Niestety ze względu na brak współpracy właściciela prywatnej nieruchomości przy ul. Próchnika 19 z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego inwestycja została wstrzymana aż do kwietnia 2018 roku. 
Drogowcy wznowili roboty dopiero po zmodyfikowaniu dotychczasowego projektu, który zakładał dokończenie inwestycji, jednak z pominięciem fragmentu drogi na wysokości nieruchomości przy Próchnika 19 zagrażającej bezpieczeństwu. Pozostały zakres pozostał identyczny, jak na wcześniej zmodernizowanym odcinku.
- W takcie prowadzonych prac zdecydowaliśmy się na ustawienie drewnianej wiaty wzmocnionej pokryciem dachowym z blachy, która zabezpieczyła przechodniów, pracowników wykonujących remont, innych uczestników ruchu oraz mienie przed skutkami ewentualnego osunięcia się ścian budynku - przypomina dyrektor Majczyna i zaznacza, że ten ruch pozwolił na wylanie asfaltu na całym remontowanym odcinku.
- Poprawiliśmy też płyty chodnikowe pod wiatą. Kostkę uzupełnimy po demontażu drewnianej konstrukcji. Jednak to nastąpi dopiero po doprowadzeniu budynku dawnego Metalplastu do stanu niezagrażającego bezpieczeństwu -pdsumowuje.

Obecnie na ulicy trwają ostatnie prace porządkowe. Jak mówi Małgorzata Majczyna, do zakończenia inwestycji pozostało zamontowanie latarni oraz rozmalowanie oznakowania poziomego na jezdni.
← powrót