Odsłonięcie ławeczki i audycja z Piotrkowa

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
zdjęcie
W niedzielę (8.10) w parku św. Jana Pawła II zaplanowano odsłonięcie ławki Radiowej „Jedynki”. Będzie program na żywo z Piotrkowa oraz piknik rodzinny dla mieszkańców.
Ławeczka „Jedynki” będzie nie tylko kolejnym elementem miejskiego krajobrazu. Piotrkowianie spacerujący w parku Jana Pawła II będą mogli na niej odpocząć, ale także posłuchać Programu Pierwszego Polskiego Radia.
- To kolejne wydarzenie podkreślające jubileusz 800-lecia. Dlatego też oprócz radiostacji na piotrkowskiej ławeczce odpoczywający będą mogli odsłuchać miejskich legend czytanych przez dziennikarzy radiowej „Jedynki” – opowiada prezydent Krzysztof Chojniak.

Uroczyste otwarcie zaplanowano w najbliższą niedzielę (8.10). Z tej okazji w parku św. Jana Pawła II zorganizowany zostanie festyn rodzinny „Aktywna Ławeczka”. W programie imprezy znalazło się wiele gier, zabaw i konkurencji sportowych.
W trakcie pikniku odbędą się Mistrzostwa Piotrkowa w wyciskaniu własnego ciała oraz zawody w robieniu „brzuszków”. Zaplanowano także ćwiczenia z instruktorem fitness.
Wydarzeniu będzie towarzyszył „Market Sztuki” oraz warsztaty plastyczne z akwareli dla najmłodszych, a także rysowanie portretów. Będą warsztaty robienia koron i malowanie buziek.
Państwowa Straż Pożarna zaprezentuje „Bezpieczną ławeczkę”, czyli pokaz pierwszej pomocy oraz mokre kręgle dla dużych i małych.
Całość uświetni występ Miejskiej Orkiestry Dętej, a na wszystkich czekać będzie poczęstunek.

Piotrkowianie, którzy nie będą mogli pojawić się w parku, mogą słuchać relacji „na żywo” na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.
Piotrków Trybunalski będzie bohaterem programu „Czas pogody” prowadzonego przez Martę Januszewską oraz Zbigniewa Krajewskiego. W trakcie audycji zaplanowano m.in. rozmowy z gośćmi z naszego miasta.
Słuchacze usłyszą m.in. o piotrkowskich legendach, życiu sportowym i kulturalnym w naszym mieście, planach budowy Mediateki, a także aktywności seniorów i działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
← powrót