Dzisiaj: Niedziela 05 kwietnia 2020

Młodzież podpowie, co z wieżą ciśnień

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
zdjęcie
„Nasza nowa przestrzeń” to tytuł konkursu dla młodzieży na pomysł zagospodarowania terenów przy wieży ciśnień. Inauguracja konkursu w poniedziałek (24.02) w mediatece.
Czego brakuje w centrum miasta, a czego jest za dużo? Jak powinna wyglądać przestrzeń publiczna? Jak zagospodarować wieżę ciśnień?
Na te pytania odpowiedź poznamy podczas konsultacji społecznych, które już w poniedziałek (24.02) odbędą się w Mediatece 800-lecia. Spotkanie będzie dotyczyć opracowywania planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy: Roweckiego-Grota, Polskiej Organizacji Wojskowej i J. Słowackiego.

Najważniejszą częścią spotkania będzie inauguracja konkursu „Nasza nowa przestrzeń”, który dotyczy stworzenia autorskiego planu zagospodarowania przestrzennego terenów pomiędzy wieżą ciśnień a dworcem PKS.
Konkurs, organizowany przez Pracownię Planowania Przestrzennego, skierowany jest do szkół średnich, a każda z nich może wystawić zespoły składające się z dwóch lub trzech osób. Najlepsze propozycje, zawarte w nagrodzonych koncepcjach, będą uwzględnione w przygotowanym projekcie planu zagospodarowania przestrzennego.  

Podczas poniedziałkowych konsultacji będzie można zapoznać się ze szczegółami konkursu. Eksperci opowiedzą także o planowaniu przestrzennym oraz głównych wyzwaniach planistycznych na tym terenie.
Spotkanie rozpoczyna się o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy.
 
← powrót