Dzisiaj: Niedziela 05 kwietnia 2020

Mediateka: dzień nauki z Politechniką Częstochowską

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
zdjęcie
25 lutego w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia będziemy ponownie gościć Politechnikę Częstochowską. Naukowcy przeprowadzą zajęcia dla zorganizowanych grup piotrkowskiej młodzieży.
- Mediateka to obiekt, który daje nowe możliwości edukacyjne dla piotrkowskiej młodzieży. Cyklicznie organizujemy tutaj zajęcia, w  których wcześniej młodzież z piotrkowskich szkół nie mogła uczestniczyć. Pozwala to nie tylko zdobywać nową wiedzę, ale także poszerzać horyzonty – wyjaśnia ideę spotkania Renata Wojtczak, dyrektor Mediateki 800-lecia.

Podczas zajęć zaprezentowane zostaną założenia konstrukcyjne, poszczególne etapy projektowania oraz możliwości techniczne wielozadaniowych robotów mobilnych. Uczniowie będą mogli zapoznać się z wymogami, które muszą spełnić tego typu konstrukcje, biorące udział w zawodach.
Zaprezentowane będzie krótkie sprawozdanie w formie multimedialnej z ostatnich konkursów URC w Stanach Zjednoczonych. Nie zabraknie również możliwości praktycznego zapoznania się z możliwościami łazika, a nawet wcielenia się w rolę operatora takiego pojazdu.

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki przybliży uczestnikom podstawowe zagadnienia i wyzwania związane ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. W szczególności zaprezentowane będą dwie metody uczenia inspirowane przyrodą, tj. algorytmy genetyczne oraz sztuczne sieci neuronowe.
Wydział Budownictwa przedstawi praktyczne umiejętności obsługi programów pracujących w środowisku BIM (Building Information Modeling).
Podczas zajęć zostanie również przeprowadzona prezentacja z wykorzystaniem okularów do wirtualnej rzeczywistości (VR).
← powrót