Inauguracja UJK

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
zdjęcie
Dziś (6.10) oficjalnie zainaugurowano rok akademicki na jedynej publicznej uczelni w mieście - Uniwersytecie Jana Kochanowskiego.
Żacy na studia wrócili już w poniedziałek, ale dziś (6.10) odbyła się oficjalna inauguracja nowego roku akademickiego na piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Uroczystość rozpoczął rektor UJK prof. Jacek Semaniak, który przedstawił aktualną sytuację uczelni oraz opowiedział o zmianach w ustawie o uczelniach wyższych, które planuje przeprowadzić rząd. Następnie głos zabierali przybyli goście, którzy życzyli owocnych miesięcy spędzonych w murach uczelni. Wśród przemawiających znalazł się także prezydent Krzysztof Chojniak.
- W tym roku przypada jubileusz 800-lecia miasta. To wspaniała okazja, aby jeszcze raz podkreślić rolę, jaką uczelnia odgrywa w życiu miasta. To także idealny moment, aby podziękować studentom i wykładowcom za bardzo aktywne włączanie się w obchody naszego jubileuszu – podkreślił prezydent Chojniak, który życzył wszystkim owocnych miesięcy zdobywania nowej wiedzy.

Oficjalna inauguracja roku akademickiego była także okazją do uroczystej immatrykulacji, czyli ślubowania studentów, którzy po raz pierwszy przekraczają próg uczelni. Wytypowani żacy zostali pasowani na studenta, po czym odśpiewano tradycyjne „Gaudeamus igitur”.
← powrót