Inauguracja na UTW

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
zdjęcie
Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki. Wczoraj (4.10) w piotrkowskiej filii UJK odbyła się oficjalna inauguracja nowego cyklu nauki.
- O frekwencję na Uniwersytecie Trzeciego Wieku nie musimy się obawiać. Z roku na rok słuchaczy podczas naszych wykładów przybywa – mówił podczas uroczystości prof. dr hab. Andrzej Felchner, który wręczył nowym słuchaczom legitymacje UTW.

Podczas inauguracji odbyło się także oficjalne ślubowanie oraz wspólnie odśpiewano „Gaudeamus igitur”.
- To już kolejny rok wspólnych zajęć i rozwijania pasji oraz umiejętności. Oprócz wykładów poszerzających wiedzę bierzemy także udział m.in. w zajęciach Ośrodka Edukacji Artystycznej. Chcemy, aby nasza aktywność była widoczna dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego – mówiła Janina Franczak-Kujawska, prezes UTW.

Życzenia na nowy rok akademicki seniorom złożył także prezydent Krzysztof Chojniak.
- Dziękując za Państwa zaangażowanie w życie miasta i aktywny udział w wielu przedsięwzięciach życzę kolejnych ciekawych doświadczeń i rozwijania swoich pasji oraz systematycznego poszerzania wiedzy – mówił Krzysztof Chojniak.

Prezydent przedstawił także prezentację podsumowującą rozwój miasta w ostatnich latach. Opowiedział o rewitalizacji Podzamcza oraz budowie Mediateki, która jest nierozłączną częścią planów przywrócenia świetności obszarowi Starego Miasta.
Właśnie budowa multimedialnego centrum nauki i kultury spotkała się ze szczególnym entuzjazmem ze strony piotrkowskich seniorów.
Inaugurację zakończył tradycyjny wykład, który tym razem poprowadził dr hab. Jacek Bonarek.
← powrót