Dzisiaj: Czwartek 27 lutego 2020

Granice pamięci - 80. rocznica powstania getta

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
zdjęcie
„Granice pamięci” – to tytuł wydarzenia, które Miejska Biblioteka Publiczna organizuje w ramach obchodów 80. rocznicy powstania w Piotrkowie Trybunalskim pierwszego getta w okupowanej Europie. Zapraszamy już w czwartek, 12 września.
O godzinie 18:00 w auli Mediateki 800-lecia odbędzie się wykład otwarty, wprowadzający do tematu społeczności żydowskiej w Piotrkowie Trybunalskim podczas II wojny światowej.

O godzinie 20:00 przed budynkiem biblioteki odbędzie się spektakl wizualny.
- Wykorzystamy animację laserową oraz lasery przestrzenne, aby pokazać jak przebiegały granice getta. Całość zarejestrowana zostanie na zdjęciach lotniczych, a podsumowaniem projektu będzie wydana przez książnicę broszura „Granice Pamięci”. Zapraszamy do udziału zapraszamy wszystkich, którzy chcą upamiętnić tragiczne losy piotrkowskich Żydów – zapraszają pracownicy MBP. Wstęp wolny.

Wydarzenie realizowane jest w ramach zadania „Granice Pamięci - rocznica powstania piotrkowskiego getta” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2019. Spektakl wpisuje się również w obchody tegorocznego Szabatonu.
← powrót