Drugi przetarg na „ryneczek”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
zdjęcie
Urząd Miasta ogłosił drugi przetarg na przebudowę ulicy Wojska Polskiego. Droga będzie przebudowana na odcinku, od wiaduktu kolejowego do al. Armii Krajowej.
Pierwszy przetarg na modernizację drogi został unieważniony, ponieważ jedyna oferta mieszcząca się w kwocie, jaką miasto miało przeznczone na inwestycję, została odrzucono ze względów formalnych.
Przebudowa ul. Wojska Polskiego będzie bardzo trudną i złożoną inwestycją. Prace drogowe, które będą widoczne goły okiem, to tylko część całej inwestycji. Najtrudniejszym i najważniejszym etapem jest modernizacja zniszczonego kanału rzeki Strawy.
- Będziemy musieli rozkopać ulicę, zmienić trasę rzeki pod drogą, poprzekładać wszystkie media. To wszystko będzie bardzo praco- i czasochłonne – wyjaśniają magistraccy urzędnicy.

Kiedy zakończą się roboty przy kanale rzeki Strawy oraz przy układaniu wszelkich instalacji na plac budowy wejdą drogowcy, którzy wykonają podbudowę pod chodniki i jezdnię a elektrycy ustawią nowe oświetlenie.
Po przebudowie u zbiegu ulic Polnej i „starej” Łódzkiej powstanie rondo, które upłynni ruch na ul. Wojska Polskiego. Dodatkowo ul. Łódzka zostanie udrożniona poprzez włączenie jej w rondo Solidarności.
Zgodnie z założeniami przebudowa ma się odbywać w dwóch częściach: od wiaduktu do ul. Polnej oraz od ul. Polnej do al. Armii Krajowej.

Oferty w przetargu można składać do 23 sierpnia.
Przebudowa ul. Wojska Polskiego ma porwać do 14 miesięcy, a prace muszą zakończyć się do 30 listopada przyszłego roku.
← powrót