Asfalt przed świętem

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
zdjęcie
Trwa modernizacja ul. Cmentarnej. W przyszłym tygodniu na remontowanym odcinku drogi pojawią się pierwsze warstwy asfaltu. Dzięki temu ulica będzie przygotowana na uroczystość Wszystkich Świętych.
Ulica Cmentarna modernizowana jest na odcinku od mostu na Strawie do ul. Partyzantów. Na remontowanym fragmencie przebudowano już infrastrukturę podziemną, ułożono chodniki i wykonano podbudowę pod jezdnię.
- W przyszłym tygodniu ułożona zostanie warstwa wiążąca z asfaltobetonu oraz wyregulowana armatura, aby droga była gotowa na zbliżającą się uroczystość Wszystkich Świętych – informuje Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów i dodaje, że ostatnia warstwa ścieralna asfaltu pojawi się dopiero po listopadowym święcie.

Ma to związek z koniecznością wycinki części drzew na ul. Cmentarnej.
- Czekamy na pozwolenie w tej sprawie. Część drzewostanu jest chora i wymaga usunięcia. Potwierdzają to wydarzenia dzisiejszej nocy. Podczas wichury przewróciły się aż cztery drzewa – dodaje dyrektor Majczyna.
Po usunięciu chorych drzew będzie można wylać ostatnią warstwę asfaltu i część drogowa się zakończy. Wiosną przyszłego roku – na zakończenie inwestycji zaplanowano jeszcze nasadzenia zieleni.
← powrót