Na placu Pofranciszkańskim rozpoczęły się prace archeologiczne poprzedzające budowę w tym miejscu Mediateki. Inwestycja wystartuje po zakończeniu prac archeologa.
Wyjątkową niespodziankę od miasta na ślubowanie otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3. Prezydent Krzysztof Chojniak zapowiedział realizację inwestycji „Pocałuj i jedź”.
Za nami 47. Ogólnopolski Konkurs Literacki o „Rubinową Hortensję”. Laureatów poznamy  w sobotę (28.10) podczas koncertu finałowego w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Gwiazdą wieczoru będzie Beata Olga Kowalska.
Dzień Edukacji Narodowej świętowano już w szkołach oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dziś (24.10) popularny „Dzień Nauczyciela” obchodzono także w Cechu Rzemiosł Różnych, który zajmuje się szkoleniem zawodowym.
Jutro (25.10) w Urzędzie Miasta odbędzie się 47 Sesja Rady Miasta. Obrady rozpoczną się o godz. 9.00.
Ulica Cmentarna jest już prawie gotowa na zbliżającą się uroczystość Wszystkich Świętych.  Na remontowanym odcinku drogi pojawiły się już nowe warstwy asfaltu.
W weekend (21-22.10) odbył się Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Chłopców „Puchar Trybunalski 2017” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 13.
Modernizacje trzech boisk w ramach budżetu obywatelskiego 2017 zostaną wykonane w przyszłym roku. Ma to związek z odmową podpisania umowy przez wykonawcę.
W piątek (27.10) przy piotrkowskich cmentarzach wprowadzona zostanie czasowa organizacjach ruchu. Prosimy kierowców o stosowanie się do oznakowania i poleceń kierujących ruchem.
Ogłoszenie Konstytucji Kabaretowej to najważniejsze wydarzenie XV Trybunałów Uśmiechu. Za nami wyjątkowe cztery dni pełne teatru, dobrej muzyki i dużej dawki humoru.