W okolicy piotrkowskiego Podzamcza zakończyła się modernizacja kolejnej miejskiej kamienicy. Rewitalizację przeszedł budynek przy ul. Litewskiej 14.
Wielkimi krokami zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Już tradycyjnie w tym okresie Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego zachęca do udziału w kweście na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków znajdujących się na piotrkowskich cmentarzach.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony informuje, że od środy (3.10) przez kolejne dwa tygodnie na terenie miasta będzie prowadzona konserwacja i naprawa syren alarmowych systemu ostrzegania miasta. W tym czasie mogą  pojawić się krótkie, modulowane sygnały alarmowe.
W niedzielę (30.09) w kościele pw. św. Jacka i św. Doroty odbyła się uroczystość upamiętniająca 25. Pułk Piechoty.
W Miejskim Ośrodku Kultury w niedzielę (30.09) odbył się Memoriał im. Zbigniewa Chwalnego w brydżu sportowym parami.
5 i 6 października Piotrków Trybunalski będzie gospodarzem obchodów 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej. Przedstawiamy program wydarzeń.
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 złożyły w piątek uroczyste ślubowanie. Tym samym dzieci oficjalnie włączone zostały w poczet uczniów szkoły.
W piątek (28.09) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji” odbył się Koncert Galowy z okazji 100-lecia Kolejowej Orkiestry Dętej PKP w Piotrkowie Trybunalskim.
 
Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie czekały na piotrkowian w minioną niedzielę (30.09) w parku św. Jana Pawła II. „Dzień Zdrowia i Rodziny” wzbogacony był o festyn mieszkaniowy.
 
W niedzielę (30.09) na boisku przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Piotrkowie odbędzie się Piknik Rodzinny „Podaruj dzieciom uśmiech”.