Chore dzieci, które święta spędzą na oddziale pediatrycznym szpitala przy ulicy Roosevelta odwiedził w piątek, 22 grudnia święty Mikołaj, w któego wcielił się prezydent Krzysztof Chojniak.
Jak co roku tuż przed Wigilą Bożego Narodzenia do wspólnej wieczerzy zasiadają podopieczni Domu Pomocy Społecznej. W tym roku spotkanie opłatkowe zorganizowano w piątek, 22 grudnia.
Swoje pierwsze święta Bożego Narodzenia w Piotrkowie Trybunalskim spędzi sześć rodzin repatriantów, które w tym roku powróciły do kraju. W czwartek (21.12) z Polakami z Uzbekistanu i Kazachstanu spotkał się wiceprezydent Andrzej Kacperek.
42 czujniki tlenku węgla przekazał piotrkowski samorząd na rzecz piotrkowskich strażaków. Urządzenia trafią do rodzin wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
Od piątku (22.12) ruch pojazdów powraca na ulicę Piastowską. Również autobusy MZK powracają na swoje trasy. To efekt zakończonych prac pierwszego etapu modernizacji ulicy Próchnika.
W środowy wieczór (20.12) w murach Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe organizowane przez Przewodniczącego Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego. Była to okazja do odznaczenia osób, które zasłużyły się dla miasta.
Piotrkowski samorząd ufundował dla Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika (ul. Rakowska) specjalistyczny aparat USG, który trafił na Oddział Urologiczny. Przekazanie sprzętu odbyło się w środę, 20 grudnia.
21-12-2017

Wigilia UTW

Przedświąteczny okres to czas, w którym na wigilijnych wieczerzach i opłatkach spotykają się członkowie piotrkowskich organizacji i stowarzyszeń. Wczoraj (20.12) wspólne kolędowanie zorganizował Uniwersytet Trzeciego Wieku.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed marznącymi opadami, które jutro (21.12) mają występować na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. 
Piotrków Trybunalski ma budżet na 2018 rok. Ponad 20 proc. budżetu stanowią wydatki na inwestycje.