Już po raz trzydziesty Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego organizuje zbiórkę na ratowanie zabytkowych nagrobków z piotrkowskich nekropolii. Kwesta rozpocznie się we wtorek (31.10) i potrwa do czwartku (2.11).
Piotrków Trybunalski pozyskał 21 milionów złotych z funduszy unijnych na rewitalizację Podzamcza. W piątek (27.10) na Zamku Królewskim podpisano umowę dofinansowania.
W piątek (27.10) przy piotrkowskich cmentarzach wprowadzona zostanie czasowa organizacjach ruchu. Prosimy kierowców o stosowanie się do oznakowania i poleceń kierujących ruchem.
O kolejnych 105 pełnoprawnych uczniów wzbogaciła się wczoraj (26.10)  piotrkowska społeczność szkolna. Uroczystą przysięgę ślubowania złożyli pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 12.
27-10-2017

800 LAT na filmie

18 października uczniowie piotrkowskich szkół utworzyli na płycie Rynku Trybunalskiego żywy napis „800 LAT”. Zapraszamy do obejrzenia klipu podsumowującego happening.
W najbliższy weekend (28-29.10) w Centrum idei „Ku Demokracji”  odbędą się  „40. Łódzkie Spotkania Teatralne. Teatr ponad podziałami”.  Z  tej okazji piotrkowska publiczność będzie mogła obejrzeć dwa spektakle w wykonaniu Teatru A i Teatru Trzcina.
 
Bilet na mecz Polska-Urugwaj będzie główną nagrodą VII Piotrkowskiego Konkursu Wiedzy o Sporcie. Rywalizacja znawców sportu już 4 listopada.
Przed nami kolejna inwestycja drogowa. Jeszcze w tym roku zaplanowano przebudowę placu Litewskiego. Tegoroczne roboty obejmą część południowo- wschodnią.
Kolejne ślubowania za nami. Wczoraj (25.10) pierwszoklasiści ze szkół podstawowych nr 10 i nr 11 zostali pełnoprawnymi uczniami. W obu placówkach odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia.
Nadanie jednej z piotrkowskich ulic imienia Tadeusza Nalepy to jedna z uchwał, którą podjęto podczas dzisiejszej (25.10) Sesji Rady Miasta.
47 Sesja Rady Miasta rozpoczęła się od zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz tegorocznym budżecie miasta.