Podczas obchodów 550-lecia Parlamentaryzmu w rejonie placu Kościuszki zmieniona zostanie organizacja ruchu. Innymi trasami pojadą także autobusy MZK.
Rozpoczyna się ostatni etap przebudowy ulicy Sienkiewicza. Na drodze pojawia się już nowy asfalt, a równolegle kończą się prace brukarskie.
 
04-10-2018

Inauguracja na UTW

Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki. W środę (3.10) w piotrkowskiej filii UJK odbyła się oficjalna inauguracja nowego cyklu nauki.
Do grona pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 dołączyli nowi pierwszoklasiści. Uroczyste ślubowanie odbyło się w poniedziałkowe (3.10) popołudnie.
 
Od 4 do 8 października zamknięty dla ruchu zostanie Pasaż Karola Rudowskiego. To wynik prac jakie prowadzone będą przy wymianie ciepłociągu.
Już w piątek i sobotę w Piotrkowie Trybunalskim gościć będziemy wielu dostojnych gości, którzy przyjadą na ogólnopolskie obchody 550-lecia Parlamentaryzmu RP. Z tej okazji oprócz oficjalnych uroczystości w programie koncert okraszony multimedialnym pokazem.
W ramach projektu „Podaruj uśmiech”, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, podopieczni objęci pomocą wzięli udział w wycieczce do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” w Trojanowie.
O kolejnych kilkudziesięciu pełnoprawnych uczniów wzbogaciła się wczoraj (2.10) społeczność Szkoły Podstawowej nr 16 im. Polskich Olimpijczyków. To za sprawą uroczystego ślubowania złożonego przez pierwszoklasistów.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed silnym wiatrem, który może dziś (2.10) występować w Piotrkowie Trybunalskim. Prosimy o zachowanie w tym czasie szczególnej ostrożności.
„Tniesz, bo wiesz” – to szczytna akcja, w ramach której można oddać swoje włosy na rzecz pomocy pacjentkom onkologicznym. Ścinanie włosów odbędzie się w naszym mieście 12 i 13 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 oraz Salonie Urody Perfekt.