31 rodzin zamieszka w kamienicy, która powstaje przy skrzyżowaniu ulicy Jerozolimskiej i Starowarszawskiej. W budynku rozpoczęła się już budowa dachu.
Sprawy związane z dziedziczeniem, bezpieczeństwem majątków obywateli, umowach majątkowych, a także ksiąg wieczystych - to tematy, o których piotrkowianie rozmawiali z rejentami podczas Dnia Otwartego Notariatu.
Wiesława Olejnik, Ludomir Pencina i Mariusz Staszek zostali Wiceprzewodniczącymi Rady Miasta. Tak zdecydowali radni podczas dokończonej w piątek (23.11) I Sesji Rady Miasta.
- Projekt roweru miejskiego będzie kontynuowany w Piotrkowie – poinformował podczas piątkowej (23.11) konferencji prasowej prezydent Krzysztof Chojniak.
„Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o bezpieczeństwo” – pod takim hasłem odbędzie się Dzień Otwartego Notariatu. Już w sobotę (24.11) będzie można skorzystać z darmowej pomocy.
Zakończył się remont ulicy Leonarda. Dzięki wykonanym pracom nową jakość zyskała nawierzchnia jezdni oraz chodnik po południowej stronie drogi.
21 listopada w całym kraju obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Uroczystości z tej okazji zorganizowano także w Piotrkowie Trybunalskim.
Już w piątek (23.11) rozpoczyna się VIII Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru”. Do naszego miasta przyjedzie siedem zespołów teatralnych z całej Polski.
W środę (21.11) odbędzie się inauguracyjna sesja VIII kadencji piotrkowskiej Rady Miasta. Transmisja on-line rozpocznie się o godzinie 9.00.
Złożeniem ślubowania przez radnych i prezydenta Krzysztofa Chojniaka zainaugurowano VIII kadencję samorządu. Nowym Przewodniczącym Rady Miasta został Marian Błaszczyński.